طرح وام مستاجران تهیه شد

طرح وام مستاجران تهیه شد به گزارش بازسازی خانه ایسنا نوشت: طرح بانك مسكن برای تسهیلات اجاره بها به مستاجران كه قبل از این ایراداتی از طرف بانك مركزی به آن وارد شده بود، بار دیگر تهیه شده و بعد از تایید نهایی به بانك مركزی ارسال خواهد شد.


بانك مسكن حدود شش ماه قبل از طرحی برای ارائه تسهیلات به مستاجران برای تامین ودیعه مسكن آگاهی داد كه در گزارش این بانك دو شیوه برای اجرای آن در نظر گرفته شده بود كه قرار بود با بررسی نهایی، ساز و كار اصلی این طرح مشخص شود. راه اندازی صندوق پشتیبانی از مستأجران بعنوان یكی از روش های اجرای این طرح در بانك مسكن بود كه بنابر اعلام این بانك، منابع این صندوق بدون اتكا به منابع دولتی و از محل پس اندازهای مردمی تأمین خواهد شد و اعطای تسهیلات برای پرداخت تمام یا قسمتی از ودیعه (مبلغ رهن) واحدهای مسكونی به مستأجران واجد شرایط و سپرده گذاران این صندوق صورت خواهد گرفت. روش دیگری كه مورد بررسی و مطالعه قرار گرفت، افتتاح حساب برای متقاضیان به منظور استفاده از امكاناتی همچون دریافت سود سپرده گذاری با هدف توانمندسازی مالی به منظور افزایش توان پرداخت در بازار اجاره بود؛ به این معنا كه مستأجران بتوانند با پس انداز كردن مبالغی در بانك مسكن و دریافت سود، توانمندی مالی بیشتری برای حضور در بازار اجاره كسب كنند. اما بعد از مدتی ابوالقاسم رحیمی اناركی، مدیرعامل بانك مسكن به ایسنا اظهار داشت كه این طرح آماده شده و به بانك مركزی رفته، اما بانك مركزی ایراداتی را به آن وارد كرده و به بانك مسكن بازگردانده تا این ایرادات برطرف شود. بگفته وی، یكی از اشكالات اصلی این پیش نویس نوع عقد در نظر گرفته شده برای تسهیلات بوده كه بانك مسكن عقد مرابحه را در نظر گرفته، اما بانك مركزی با آن مخالفت كرده است.
بر این اساس در ماه های گذشته بانك مسكن مطالعات درباره این طرح را ادامه داده تا ایرادات آنرا برطرف كند و بتواند با تصویب آن، طرح جدیدی را در این بانك به اجرا دربیاورد. در این زمینه مدیرعامل بانك مسكن در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینكه پیش نویس این طرح باردیگر تهیه و ایرادات آن برطرف شده است، اظهار نمود: بعد از تایید نهایی در بانك، بزودی این طرح به بانك مركزی ارسال خواهد شد. وی ادامه داد: در پیش نویس جدید طرح مكانیزم عمل را تغییر داده ایم كه جزئیات آن بعد از نهایی شدن طرح اعلام خواهد شد. رحیمی اناركی از ارائه جزئیات بیشتر درباره این طرح خودداری و شیوه اجرای آنرا به بعد از تایید نهایی موكول كرد. ۲۲۳۲۲۵


منبع:

1398/09/05
14:55:21
5.0 / 5
4763
تگهای خبر: اجاره , بازار , بانك , تسهیلات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان