ایران در سوریه واحد مسكونی می سازد

ایران در سوریه واحد مسكونی می سازد به گزارش بازسازی خانه رئیس اتاق بازرگانی ایران از جزئیات توافق جدید ایران و سوریه اطلاع داد و اظهار داشت: شركتهای ایرانی ۳۰ هزار واحد مسكونی در سوریه می سازند.


به گزارش بازسازی خانه به نقل از خبر آنلاین غلامحسین شافعی در همایش تجاری ایران و سوریه با بیان اینكه، ایران امیدوار است تا به دنبال استقرار كامل صلح و ثبات در سوریه، شاهد بازسازی این كشور باشد، اظهار داشت: در این میان بخش خصوصی ایران آمادگی كامل دارد تا در بازسازی و تامین كالاها و خدمات مردم سوریه مشاركت نماید؛ این در شرایطی است كه اتاق بازرگانی ایران طی سه سال گذشته، مبادرت به تشكیل ستاد بازسازی سوریه با همكاری اتاق های بازرگانی استان ها كرده است. رئیس اتاق بازرگانی ایران از تشكیل اتاق مشترك دو كشور و تبادل هیات های اقتصادی ظرف سه سال گذشته اطلاع داد و اضافه كرد: تمركز بر ارتقای همكاریهای اقتصادی در اولویت ما قرار گرفته و لزوم دارد هم در بخش دولتی و هم خصوصی تلاش هایی بیشتری برای اجرایی شدن توافقات مشترك صورت بگیرد. وی امضای سند استراتژیك همكاریهای بلندمدت با سوریه از جانب نخست وزیر سوریه و معاون اول رئیس جمهور را اقدام مهمی در جهت توسعه روابط تجاری دانست و تصریح كرد: این توافقات باید هر چه سریعتر شكل اجرایی به خود گیرند. شافعی در ادامه به سفر اسحاق جهانگیری به دمشق اشاره و خاطرنشان كرد: در این مدت یك هیات بازرگانی را بین دو كشور تبادل كرده و ۲ ماه پیش نیز، شاهد سفر وزیر انرژی سوریه به تهران بودیم؛ ضمن اینكه امروز هم میزبان وزیر مسكن این كشور هستیم؛ این در شرایطی است كه امروز هم مقرر است قراردادی میان وزرای مسكن دو كشور امضا شود تا در چارچوب آن، سی هزار واحد مسكونی در دمشق، حومه دمشق و حلب از جانب شركت های ایرانی در سوریه ساخته شود.
رئیس اتاق بازرگانی ایران اضافه كرد: مهمترین خواسته بخش خصوصی ایران برای نقش آفرینی و مشاركت در بازسازی سوریه، ایجاد بسترهای لازم برای حضور شركت های خدمات فنی و مهندسی ایرانی در این كشور و اجرای پروژه های زیرساختی است؛ ضمن اینكه عرضه اطلاعات پروژه های قابل واگذاری؛ نحوه تامین مالی و ضمانتنامه؛ انجام تمهیدات لازم میان كارآفرینان و اشخاص علاقمند به مشاركت؛ عرضه تسهیلات برای ایجاد شركت های مشترك ایرانی-سوری؛ رفع موانع حضور شركت های ایرانی؛ قبول ضمانت نامه های شركت های ایرانی از جانب بانكهای سوری و ارجحیت قراردادن شركت های ایرانی در مناقصات در شرایط برابر با شركت های دیگر كشورها هم باید مدنظر قرار گیرد. شافعی خطاب به هیات سوری اظهار داشت: شركت های فنی و مهندسی ایران دارای توانایی فنی و تجارب ارزشمندی در كشورهای مختلف همچون ونزوئلا، عراق، لبنان، الجزایر، عمان و امارات هستند و با تهیه مصالح ساختمانی ارزان از ایران شرایط به مراتب بهتری از سایر رقبای خود دارند. اتاق ایران به نمایندگی از بخش خصوصی پیشنهاداتی دارد كه اگر اجرایی شود می تواند به مردم و اقتصاد دو كشور كمك بسزایی كند به قول وی، عرضه اطلاعات پروژه های قابل واگذاری، ایجاد ساز و كار مناسب، نحوه تامین مالی و نحوه تامین ضمانت نامه، انجام اقدامات و تمهیدات لازم برای كارآفرینان و پیمانكاران، عرضه تسهیلات لازم برای شركت های ایرانی و سوری و فراهم نمودن امنیت كامل و عرضه تسهیلات اقامتی لازم برای مهندسین ایرانی بخشی از این پیشنهادات است. ۲۲۳۲۲۸

1398/09/06
16:22:02
5.0 / 5
5027
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان