پیشنهاد وام 300 میلیون تومانی خرید مسكن با بازپرداخت 20 ساله

پیشنهاد وام 300 میلیون تومانی خرید مسكن با بازپرداخت 20 ساله به گزارش بازسازی خانه دبیركانون سراسری انبوه سازان از ارائه پیشنهاد افزایش وام خرید مسكن به 300 میلیون با بازپرداخت 20 ساله به دولت آگاهی داد و اظهار داشت: برای وام ساخت هم پیشنهاد افزایش به 250 میلیون تومان را داده ایم.


فرشید پورحاجت در واكنش به اظهارات مدیر امور اعتباری بانك مسكن درباره پرداخت وام ۱۷۰ میلیون تومانی ساخت مسكن، اظهار نمود: وام ساخت در بازار مسكن این وام سوژه جدیدی نیست و برمبنای مصوبات شورای پول و اعتبار وام ساخت سازندگان حرفه ای در صورت استفاده از تكنولوژی های جدید ۱۷۰ میلیون تومان با سود ۱۸ درصدی است. وی با تاكید بر این كه هیچ افزایش سقف تسهیلاتی در حوزه ساخت و ساز خارج از چارچوب مصوبات شورای پول و اعتبار روی نداده است، افزود: با عنایت به نگاه دولت، وزارت راه و بانك مسكن تفاوت هایی برای پرداخت وام ساخت مسكن به سازندگان حرفه ای و اشخاص عادی در نظر گرفته شده است.
وی با یادآوری این كه هم اكنون بانك مسكن با معرفی انجمن های انبوه سازی سراسر كشور تا سقف ۱۷۰ میلیون تومان وام را به سازندگان حرفه ای پرداخت می كند، اضافه كرد: وام ساخت برای افرادی كه تخصص و صلاحیتی در ساخت و ساز ندارند نیز ۸۰ میلیون تومان است. دبیر كانون سراسری انبوه سازان با تاكید بر این كه وام خرید و ساخت مسكن در شرایط كنونی كارایی خودرا هم برای خریداران و هم برای سازندگان از دست داده است، اظهار داشت: در حال مكاتبه با دولت برای افزایش سقف وام خرید به ۳۰۰ میلیون تومان و وام ساخت به ۲۵۰ میلیون تومان است. پورحاجت با اشاره به این كه انبوه سازان زمان بازپرداخت این وام ها را ۲۰ سال پیشنهاد داده اند، افزود: با عنایت به افزایش بیشتر از ۱۰۰ درصدی قیمت مسكن در سال ۹۷ و اوایل امسال، وام های كنونی ساخت و خرید عملا كارایی برای سازندگان و مردم ندارند و باید مورد بازبینی قرار بگیرند. وی اشاره كرد: پیشنهادات مربوط به افزایش سقف وام خرید و ساخت مسكن را به دولت عرضه كرده ایم، واقعیت آن است كه بانك ها هیچ گاه از پرداخت تسهیلات متضرر نمی شوند. وی تصریح كرد: در پیشنهادی كه كتبا به دولت ارائه خواهد شد پیشنهاد داده ایم پس از فرآیند تولید مسكن، وام ساخت به صورت فروش اقساطی به خریداران منتقل شود. ۲۲۳۲۲۳


منبع:

1398/09/12
21:59:55
5.0 / 5
4997
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان