معاون راه آهن به مهر خبر داد

خبر خوش راه آهن

خبر خوش راه آهن بازسازی خانه: معاون مسافری شركت راه آهن از كوشش برای برنامه ریزی پیش فروش بلیت قطارهای تهران-آنكارا-استانبول در روزهای سفرهای نوروزی پیش رو اطلاع داد.میرحسن موسوی در گفت و گو با خبرنگار مهر، درباب قطارهای مسافری از تهران به وان و آنكارا گفت: ما هر هفته یك سفر قطار از مسیر تهران به وان و بالعكس داریم همین طور یك سفر دیگر علاوه بر آن از تهران تا آنكارا و بالعكس داریم كه این دو مقصد هر هفته یك زوج مسیر رفت و برگشتی دارند.
وی اضافه كرد: خوشبختانه میزان استقبال هم بالاست و مورد استقبال قرار گرفته حتی هم اكنون كه در شرایط فصل سرما هستیم و از میزان سفرهای تفریحی مردم كاسته شده، اما با این وجود این قطارها مسافران خاص خودش را دارد.
معاون مسافری شركت راه آهن تصریح كرد: هم اكنون زمان توقف قطار در مرزهای دو طرف (مرز رازی در ایران و مرز كافی كوی در تركیه) به حداقل رسیده است؛ با این وجود اداره كل راه آهن آذربایجان شرقی مرتبا جلساتی با مقامات دستگاه های مرزی دارند كه احیانا اگر گمركات دو كشور مواردی را در نظر داشته باشند، از طرف شركت راه آهن تأمین شود تا در سریع ترین زمان ممكن تشریفات گمركی و كنترل گذرنامه برای رفاه حال مسافران انجام شده و زمان آن به حداقل ممكن رسانده شود.
وی اشاره كرد: در مرز ریلی در دو ایستگاه متفاوت، تشریفات مذكور انجام می شود؛ یكی ایستگاه راه آهن رازی در ایران كه گمرك جمهوری اسلامی ایران و اداره گذرنامه برمبنای قوانین، تشریفات خاص خودرا انجام می دهند؛ دیگری هم در داخل خاك تركیه كه قطار به محض اینكه وارد مرز كافی كوی می شود، ادارات گمرك و گذرنامه مرزی تركیه تشریفات را انجام می دهند كه بررسی های ما نشان میدهد هر دو طرف در حداقل زمان ممكن اقدامات لازم را پیگیری می كنند.
معاون شركت راه آهن درباره زمان برگزاری تشریفات گمركی و گذرنامه ای در هر سوی مرزها گفت: این تشریفات بستگی به تعداد مسافران دارد اما بطور معمول بین یك تا یك و نیم ساعت از هر طرف، كنترلها به طول می كشد كه مجموعا بین ۲ تا ۳ ساعت تشریفات گمركی و گذرنامه ای زمان از مسافران می گیرد. موارد زیادی هم رخ داده كه كمتر از یك ساعت این تشریفات به طول انجامیده است.
آخرین وضعیت قطار تهران-استانبول
وی درباره قطار مسافری تهران استانبول اظهار داشت: آنچه در مذاكرات اخیر مسئولان راه آهن ایران و تركیه بارها مورد بررسی بوده و الان نیز در حال پیگیری است، ادامه مسیر قطار مسافری تهران - آنكارا تا استانبول است.
این مقام مسئول در وزارت راه و شهرسازی بیان داشت: این مساله از طرف هر دو شركت راه آهن ایران و تركیه در حال پیگیری است. اما سوژه اصلی این است كه تركیه ای ها قطار سریع السیر آنكارا-استانبول را راه اندازی كرده اند كه زمان سیر آن ۴ ساعت است در صورتیكه قطارهای عادی این زمان را ۸ ساعته طی می كنند.
به گفته موسوی، شركت راه آهن ایران به دنبال پیگیری این مساله است كه برای رفاه حال مسافران، قطاری كه از تهران به آنكارا اعزام می شود، ساعتی كه به پایتخت تركیه می رسد، زمانی باشد كه حداكثر بین یك تا دو ساعت پس از رسیدن به ایستگاه آنكارا، مسافران بتوانند با قطار سریع السیر به استانبول برسند. به عبارت دیگر، حركت مسافران این قطارها به صورت كانكشنی باشد.
وی اشاره كرد: این اتفاق اساسا با استقبال مسافران روبه رو می شود چون زمان سیر، نصف زمانی است كه قطار عادی از این مسیر تردد می كند؛ اما مشكل هماهنگی و یكپارچگی نرم افزارهای فروش بلیت قطار میان دو كشور را داریم كه باید رفع شود؛ به این صورت كه یك نفر بتواند از تهران، بلیت قطار تهران-آنكارا-استانبول را در دست داشته باشد تا بعد از پیاده شدن در ایستگاه راه آهن آنكارا، با خیال راحت سوار قطار سریع السیر آنكارا-استانبول شده و به مشكل برنخورد.
موسوی اضافه كرد: هم اكنون مسافرانی كه از تهران با قطار به آنكارا می روند، تا ایستگاه وان با همان قطار تردد می كنند؛ سپس در ایستگاه وان با استفاده از فری بوت (شناور مسافری سریع السیر) به بندر تاتوان در شرق دریاچه وان می روند و سپس از آنجا سوار قطارهای تركیه ای شده و تا آنكارا به سفر خود ادامه می دهند. اما در حال بررسی این مساله هستیم كه سفر قطارهای تهران-آنكارا را طوری برنامه ریزی نماییم كه دیگر برای مسافران معطلی در ایستگاه قطار سریع السیر آنكارا-استانبول ایجاد نشود.
معاون شركت راه آهن این مساله را خواسته عموم مسافران دانست و اظهار داشت: بعد از جمع بندی مطالعات از طرف كارشناسان ریلی ایرانی و تركیه ای، در نشستی كه در تهران خواهیم داشت، این مساله را نهایی و سپس اجرایی خواهیم كرد.
وی درباره زمان اجرایی شدن این سفر اعلام نمود: تمام تلاش خودرا به كار بسته ایم تا بتوانیم به ایام پیك نوروز پیش رو برسانیم چون تقاضای سفر از هر دو سو برای سفر به كشورهای ایران و تركیه بالاست. امیدوارم بتوانیم در زمان پیش فروش قطارهای نوروزی، این مساله را در سامانه های فروش بلیت بگنجانیم.

1398/09/16
23:49:08
5.0 / 5
4840
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان