سرپرست دفتر مدیریت پروژه آزادراه ها:

200 هزار مهندس ناظر پروژه ارزیابی می شوند

200 هزار مهندس ناظر پروژه ارزیابی می شوند بازسازی خانه: یك مقام مسئول اظهار داشت: با راه اندازی سامانه ارزیابی مهندسان ناظران راه و راه آهن، 15هزار مهندس در حوزه راه سطح بندی شده و در گام بعدی، تا دو سال آینده 200 هزار مهندس شامل ارزیابی می شوند.


به گزارش بازسازی خانه به نقل از مهر، سامانه ارزیابی مهندسان ناظران راه و راه آهن در حاشیه چهارمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل راه اندازی شد. در حاشیه این مراسم مهدی مهری، سرپرست دفتر مدیریت پروژه آزاد راهها در جمع خبرنگاران درباره دلیلهای راه اندازی سامانه نظارتی بر مهندسان ناظر مقیم در پروژه ها، اظهار داشت: قبل از این نظارتی بر عملكرد مهندسان در پروژه ها وجود نداشته و ممكنست مهندسی به سبب ضعف در اجرای پروژه حتی اخراج شوند، اما در پروژه بعدی، به كار گرفته شوند و این به سبب نبود ارزیابی دقیق در این بخش بوده كه با راه اندازی این سامانه، ۱۵ هزار مهندس در حوزه راه سطح بندی شده و در گام بعدی، تا دو سال آینده ۲۰۰ هزار مهندس شامل ارزیابی می شوند.
همچنین بهرام امینی، رئیس شورای مدیریت مهندسان مشاور ایران با اشاره به اینكه فارغ التحصیلان با كیفیت های متفاوت وارد سیستم های پیمانكاری می شوند و ممكنست با وجود ضعف وارد بخش نظارتی شوند، گفت: نكاتی در اجرای پروژه ها هستند كه در دانشگاه ها آموزش داده نمی شوند و باید در بخش عملیاتی كسب كنند.
ارزیابی مهندسان با همكاری سازمان سنجش
در حاشیه این مراسم نیز، سهیل آل رسول، نایب رییس جامعه مهندسان مشاور با اشاره به اینكه فارغ التحصیلان سال های گذشته سطح های متفاوتی داشته اند و وارد پروژه های مختلفی می شوند كه باید مورد ارزیابی قرار می گرفتند، اظهار داشت: طرحی با سازمان سنجش انجام می شود كه برمبنای استانداردها ثبت نام مهندسان ناظر تمام كشور صورت گیرد، مهندسان سطح بندی می شوند؛ به نحوی كه مهندسان كه صلاحیت كافی نداشته باشند، نمی توانند وارد پروژه های جدید شوند.
یدالله محرفی زاده، مدیركل فنی شركت ساخت نیز درباره این سامانه اظهار داشت: مهندسانی كه بعنوان مشاور روی پروژه ها فعالیت می نمایند، باید مورد ارزیابی قرار گیرند تا مانع از ورود افراد غیرمتخصص در پروژه ها شوند.
وی با تاكید بر اینكه مشاوران پروژه های راه و راه آهن در صورتیكه عملكرد مناسبی داشته باشند، در مراحل بعدی ارتقا پیدا می كنند، اضافه كرد: بر طبق این ارزیابی اگر افرادی كه نمرات ضعیفی دریافت نمایند، در پروژه های كوچكتر مشاركت داده خواهند شد.


منبع:

1398/09/26
13:55:59
5.0 / 5
4769
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان