رئیس سازمان ملی بهره وری ایران:

میانگین بهره وری نیروی كار در صنعت ساخت فقط یك درصد است

میانگین بهره وری نیروی كار در صنعت ساخت فقط یك درصد است بازسازی خانه: رئیس سازمان ملی بهره وری ایران با بیان اینكه، رشد بهره وری نیروی كار در اقتصاد جهان 2.8 درصد است، میانگین رشد بهره وری نیروی كار فقط در صنعت ساخت را یك درصد عنوان نمود.به گزارش بازسازی خانه به نقل از سازمان ملی بهره وری ایران، فاطمه پهلوانی در پنل بهره وری ساختمان در كنفرانس بین المللی صنعت ساخت، ضمن تشریح وضعیت بهره وری بخش های مختلف اقتصادی كشور، اشاره كرد: صنعت ساخت بر سه بخش بزرگ اقتصاد ایران شامل بخش ساختمان، بخش حمل و نقل و بخش سایر خدمات تأثیرگذار است و بنا بر این رشد این صنعت و بهره وری آن یكی از مهمترین وظایف دستگاه های متولی است.
وی با اشاره به ابعاد جهانی صنعت ساخت كه به بیشتر از ۱۰ تریلیون دلار در سال رسیده است اظهار داشت: چنانچه بهره وری این بخش با بهره وری كل اقتصاد جهانی همگام و هماهنگ شود، بیشتر از ۱، ۶ تریلیون دلار در سال ارزش افزوده این بخش افزایش خواهد یافت. اما نكته قابل توجه این است كه پایین بودن بهره وری در صنعت ساخت تنها مساله كشور ما نیست و با وجود اینكه رشد بهره وری نیروی كار در كل اقتصاد جهان ۲.۸ درصد است، رشد بهره وری نیروی كار در صنعت ساخت طی دو دهه گذشته، میانگین ۱ درصد و بسیار كمتر از متوسط كل اقتصاد است.
رئیس سازمان ملی بهره وری ایران در ادامه گزارش وضعیت شاخص بهره وری كل عوامل تولید در بخش های در رابطه با صنعت ساخت برمبنای هدف گذاری برنامه ششم توسعه را ارائه كرد و اظهار داشت: طبق جدول ۲ ماده ۳ قانون برنامه ششم، متوسط رشد سالانه بهره وری بخش ساختمان ۲، ۸ درصد تعیین شده كه عملكرد دو سال ۹۶ و ۹۷، ۱.۳- درصد است. هدف این شاخص برای بخش حمل و نقل و انبارداری ۲.۱ درصد در سال بوده كه عملكرد این بخش ۵ درصد و بیشتر از دوبرابر هدف تعریف شده است و در بخش سایر خدمات هدف ۰.۸ درصد تعیین شده كه عملكرد ۲.۸- درصد است. لازم به ذكر است عملكرد مطلوب رشد شاخص بهره وری كل عوامل تولید در بخش حمل و نقل و انبارداری بیشتر به سبب استفاده از فناوری اطلاعات و اصلاح فرآیندها و ارتقا برنامه ریزی عملیات بوده و این رشد را نمی توان به صنعت ساخت در بخش توسعه زیرساختهای حمل و نقل نسبت داد.
در ادامه صادقی مدیركل دفتر ارزیابی های اقتصادی و مدیریت بهره وری حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی ضمن ارائه گزارش از عملكرد این وزارتخانه به مصادیق ارتقا بهره ی در بخش حمل و نقل اشاره نمود و اظهار داشت: با وجود فاصله ای كه ما با استانداردهای جهانی در فاكتورهای حمل و نقل داریم اما در سالهای گذشته با برنامه ریزی و بهبود سیستم های عملیات توانسته ایم عملكرد حمل بار ریلی را ارتقا داده و به حدود ۲۰ درصد برمبنای تن بر كیلومتر برسانیم. ولی همین طور از سازمان ملی بهره وری ایران خواست تا با ایجاد سازوكارهای تشویقی پیشرفت های محقق شده در بهره وری بخش ها و بنگاه ها را مورد توجه قرار داده و در جهت الگوسازی استفاده نماید.


منبع:

1398/10/13
19:44:47
5.0 / 5
4621
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان