معاون سازمان بنادر اعلام كرد؛

آمادگی جهت راه اندازی سفرهای دریایی به بنادر همسایگان دریای خزر

آمادگی جهت راه اندازی سفرهای دریایی به بنادر همسایگان دریای خزر به گزارش بازسازی خانه معاون بندری و اقتصادی سازمان بنادر اظهار داشت: بنادر شمالی كشور ظرفیت بسیار مناسبی برای توسعه گردشگری دریایی دارند و این سازمان  آماده عرضه تسهیلات به بخش خصوصی برای ساخت شناورهای مسافری است.به گزارش بازسازی خانه به نقل از وزارت راه و شهرسازی، فرهاد منتصر كوهساری با اشاره به سفر وزیر راه و شهرسازی به استان گیلان و بازدید از بنادر آستارا و انزلی و تاكید بر اتصال هرچه سریعتر این بنادر به ریل و افزایش سهم گردشگری، تصریح كرد: بدون شك یكی از ظرفیت های بندر انزلی و حتی بندر آستارا به گردشگری دریایی برمی گردد كه استعداد بسیار خوبی دارند.
وی افزود: این مسئله در طرح جامع بنادر كشور كه تا آخر سال نهایی می شود دیده شده است كه در كنار بُعد تجاری این دو بندر به رشد ظرفیت های گردشگری آنها خواهد انجامید. به این شكل با پرداختن به این ظرفیت فوق العاده ۲.۵ میلیون نفر جمعیت استان گیلان این امكان را دارند تا به درستی از آن بهره ببرند.
وی خاطرنشان كرد: بندر انزلی زیرساخت بسیار خوبی داشته و كاملاً آماده است. تنها نیاز این بندر به كشتی های مسافری است و در آن نوع كشتی های مسافری تندرو پیشبینی شده است.
عضو هیأت عامل سازمان بنادر و دریانوردی افزود: در این حوزه بخش خصوصی می تواند از این ظرفیت در بنادر شمالی كشور به بهترین شكل بهره برده و سازمان بنادر آمادگی دارد از محل وجوه اداره شده به آنها بابت این مورد تسهیلات پرداخت كند. به این شكل برای تأمین یا ساخت شناورهای مسافری اقدام می شود. ساخت این كشتی ها و شناورهای مسافری در داخل كشور امكانپذیر بوده و صنعت كشتی سازی ایران این ظرفیت را دارد.
وی اضافه كرد: در جنوب ایران از این ظرفیت بهره برده شده و ده ها فروند شناور آماده شده كه ساخت داخل است و در شمال كشور هنوز از این ظرفیت استفاده نشده است. بخش خصوصی می تواند از این ظرفیت برای تأمین یا ساخت شناورهای مسافری بهره ببرد و همچون سواحل جنوبی از این امتیاز بهره برده شود.
معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی افزود: در این حوزه به خصوص امكان مسافرت به كشورهای منطقه و بنادر باكو، ماخاچ كاله، آستاراخان، اكتاو و تركمنستان فراهم شده و نقش بسزایی در رونق گردشگری در كنار بعد تجاری در بنادر شمالی ایران خواهد داشت.

1398/10/19
20:12:11
5.0 / 5
4671
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان