در نشست خبری مشترك مطرح شد؛

روحانی: كمیسیون ایران و قطر تشكیل می شود

روحانی: كمیسیون ایران و قطر تشكیل می شود به گزارش بازسازی خانه رئیس جمهور اظهار داشت: در چند ماه آینده كمیسیون مشتركی میان دو كشور تشكیل خواهد شد و امیدواریم در كنار تشكیل كمیسیون مشترك، همكاریهای تجاری و سرمایه گذاری و علم و فناوری میان دو كشور گسترش یابد.به گزارش بازسازی خانه به نقل از مهر، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور كشورمان در نشست خبری مشترك با شیخ تمیم بن احمد بن خلیفه آل ثانی امیر قطر كه عصر امروز یكشنبه در مجتمع تاریخی فرهنگی سعدآباد برگزار شد، تصریح كرد: به امیر قطر و هیئت همراه خوشامد می گوئیم و از اینكه دعوت من را اجابت كردند، خوشحالم.
وی اضافه كرد: امروز در تهران گفتگوهای بسیار خوبی داشتیم. برای همه روشن است كه روابط بین دو كشور همسایه و دوست، روابطی تاریخی است كه در طول سالیان دراز در گذشته همواره حُسن همجواری و دوستی بین ما برقرار بوده است.
رئیس جمهور خاطرنشان كرد: در سال های اخیر شاهد بودیم بعضی از كشورها حصر و تحریمی ضد قطر به وجود آوردند و ایران در این شرایط به وظایف همسایگی، دوستی و تاریخی خود عمل كرد.
روحانی اضافه كرد: در كنار قطر بودیم و در آینده هم كنار قطر خواهیم ماند. در مذاكرات امروز تصمیمات مهمی را برای توسعه روابط دو كشور گرفتیم. روابط سیاسی میان دو كشور خوب است. در زمینه اقتصادی، تجاری و همینطور علمی و فرهنگی ظرفیت های بسیار خوبی میان دو كشور وجود دارد.
وی خاطرنشان كرد: در چند ماه آینده كمیسیون مشتركی میان دو كشور تشكیل خواهد شد و امیدواریم در كنار تشكیل كمیسیون مشترك، همكاریهای تجاری و سرمایه گذاری و علم و فناوری میان دو كشور گسترش یابد و به توافقاتی در این حوزه ها برسیم.
روحانی اظهار داشت: امروز تصمیم گرفتیم كه كمیسیون مشترك میان دو كشور به صورت منظم و سالانه تشكیل گردد و همینطور تصمیم گرفتیم روابط سیاسی و رفت و آمد مقامات سیاسی و اقتصادی بیشتر شود تا بتوانیم از همه ظرفیت های موجود به نفع دو ملت استفاده نماییم.
رئیس جمهور اضافه كرد: با عنایت به اهمیت امنیت منطقه بخصوص امنیت راه های آبی در خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان، تصمیم گرفتیم كه رایزنی ها و همكاریهای بیشتری را برای امنیت كل منطقه داشته باشیم.
وی خاطرنشان كرد: برای این سفر و حضور امیر قطر و همراهانش در ایران اهمیت قائل هستیم و امیدواریم شاهد مناسبات وسیع تر میان دو كشور و به نفع ملت های دو كشور و منطقه باشیم. امیدوارم این سفر تاثیر بسیار مفیدی در روابط دو كشور داشته باشد.
امیر قطر: چاره تمامی بحران ها و مشكلات گفتگو است
در ادامه نشست خبری امیر قطر اظهار داشت: در آغاز تشكر می كنم از استقبال خوبی كه جمهوری اسلامی ایران از ما داشت.
شیخ تمیم بن احمد بن خلیفه آل ثانی اضافه كرد: دیدار و ملاقات بسیار خوبی با جناب رئیس جمهور داشتم. دو هیئت ایرانی و قطری دیدار خیلی خوب و پر فایده ای داشتند. روابط دو كشور روابط ویژه ای است و باید برای توسعه این روابط تلاش نماییم.
وی خاطرنشان كرد: توافق كردیم ارقام و اعدادی را بعنوان هدف برای تبادل تجاری و گردشگری تعیین نماییم و تلاش نماییم این اعداد را محقق نمائیم.
امیر قطر افزود: رابطه ایران و قطر رابطه تاریخی است، گرچه مراحل زیادی را طی كرده و تحولات زیادی را طی كرده است. همواره كانال های ارتباط بین ایران و قطر برای ارتباط باز بوده است. حتی در زمانی كه با یكدیگر اختلافاتی داشته ایم.
شیخ تمیم بن احمد بن خلیفه آل ثانی خاطرنشان كرد: ما از موضع جمهوری اسلامی ایران خصوصاً در سالهای اخیر و بخصوص در زمانی كه قطر تحت محاصره قرار گرفت، تشكر می نماییم. این مواضع خیلی خوب بود. ایران به ملت قطر كمك كرد، تمامی تسهیلات و آسمان ایران را در اختیار قطر گذاشتند. این اقدامات مواضع و كمك هایی است كه به هیچ وجه نمی توان آنرا فراموش كرد.
وی اضافه كرد: از شخص رئیس جمهور و جمهوری اسلامی ایران تشكر می نماییم.
امیر قطر خاطرنشان كرد: سفر بنده به جمهوری اسلامی ایران در زمان بسیار حساسی در منطقه انجام شد. با رئیس جمهور ایران توافق كردیم كه چاره تمامی بحران ها و مشكلات گفتگو است.
شیخ تمیم بن احمد بن خلیفه آل ثانی اظهار داشت: در این سفر از آقای رئیس جمهور دعوت كردم كه سفری به قطر داشته باشند و ایشان وعده دادند كه این سفر را در نخستین فرصت انجام خواهند داد.

1398/10/23
22:03:56
5.0 / 5
4702
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان