معاون سازمان راهداری به مهر خبر داد

بازگشایی ۴۰۰ راه روستایی مسدود شده در سیلاب سیستان و بلوچستان

بازگشایی ۴۰۰ راه روستایی مسدود شده در سیلاب سیستان و بلوچستان به گزارش بازسازی خانه معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اظهار داشت: از 700 راه روستایی مسدود شده در اثر سیلاب سیستان و بلوچستان، راه 400 روستا بازگشایی شده است.حیدر مطاعی در گفت و گو با خبرنگار مهر درباره اقدامات سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در بازگشایی راه های مسدود در اثر سیل سیستان و بلوچستان گفت: تا روز گذشته عصر بخش زیادی از جاده های اصلی، فرعی و روستایی را بازگشایی كرده ایم اما برخی جاده های اصلی را تا زمانی كه سیلاب فروكش نكند، نمی توانیم كاری نماییم.
وی اضافه كرد: عمده كار ما در جنوب سیستان و بلوچستان شامل شهرهای ایرانشهر، قصرقند و چابهار است كه تحت سیلاب قرار دارند و در حدود ۳۰۰ روستا فعلاً نمی توانیم عملیات راهسازی انجام دهیم چونكه كل مسیر زیر آب رفته است.
به گفته معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، ۴۰۰ دستگاه انواع ماشین آلات راهداری در حال بازسازی راه های اصلی، فرعی و روستایی تخریب شده یا مسدود در اثر سیلاب جنوب سیستان و بلوچستان هستند.
وی افزود: همین طور تمام امكانات عمرانی و راهسازی بخش خصوصی، دولتی و پیمانكاری را به این منطقه منتقل كرده ایم و از ۵ شنبه بعدازظهر مشغول خدمت رسانی هستیم. ولی ابتدا باید آب موجود در محورها و جاده ها فروكش كند تا بتوانیم میزان خسارت را برآورد نماییم.
مطاعی اشاره كرد: فعلاً در جاده هایی كه آبگرفتگی ها به صورت نقطه ای است در حال كار كردن هستیم اما در خیلی از محورها، آبگرفتگی به صورت كلی است. ضمن اینكه سرعت انتقال آب كند است كه بعد از فروكش كردن، با حداكثر سرعت بازسازی محورها را آغاز خواهیم كرد.
وی اشاره كرد: در عرض دو یا سه ساعت معادل دو سال بارش در جنوب سیستان و بلوچستان رخ داد كه ۲۵۰ میلیمتر بارندگی بود؛ بعد از آگهی سازمان هواشناسی، بلافاصله امدادرسانی را آغاز كردیم و در آماده باش كامل بودیم؛ با توجه به این كه آن منطقه تماماً دشت بود و رودخانه های سیلابی نداریم تا بتواند آب های سطحی را جمع آوری كرده و ببرد، تنها راه ما منتظر ماندن برای فروكش كردن آب است؛ با این وجود توانسته ایم خیلی از محورهای روستایی تخریب شده را با اقدامات موقتی بازگشایی نماییم. راه ارتباطی ۷۰۰ روستا زیر آب بود كه تا ۴۰۰ محور آن بازگشایی شده است.
معاون سازمان راهداری همین طور تاكید كرد: نیروهای راهداری ۲۴ ساعته در حال امدادرسانی هستند؛ ما در بهترین وضعیت آماده باش بودیم و از این بهتر نمی توانستیم خدمت رسانی نماییم.


منبع:

1398/10/24
19:10:40
5.0 / 5
4857
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان