سازمان هواپیمایی منتشر كرد:

بررسی اثرات عملیات تدافعی موشكی سانحه هواپیمای اوكراینی

بررسی اثرات عملیات تدافعی موشكی سانحه هواپیمای اوكراینی بازسازی خانه: سازمان هواپیمایی كشوری دومین گزارش مقدماتی درباره بررسی سانحه سقوط هواپیمای بوئینگ 737 اوكراینی منتشر نمود.به گزارش بازسازی خانه به نقل از مهر، سازمان هواپیمایی كشوری دومین گزارش مقدماتی درباره بررسی سانحه سقوط هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ اوكراینی منتشر نمود.
چهارشنبه دو هفته گذشته مصادف با ۱۸ دیماه ۹۸ یك فروند هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ شركت هواپیمایی اوكراین اینترنشنال ساعت ۶: ۱۲ دقیقه بامداد تهران را به مقصد كی یف ترك كرد اما حدود ۶ دقیقه بعد از پرواز در شاهدشهر شهریار تهران سقوط كرد كه ۱۷۶ مسافر و خدمه این پرواز جان باختند.
سازمان هواپیمایی در همان روز اولین گزارش اولیه این سانحه را منتشر نمود. امشب نیز دومین گزارش مقدماتی از طرف این سازمان منتشر گردید.
در قسمتی از این گزارش كه به موضوع «بررسی اثرات عملیات تدافعی موشكی در سانحه» پرداخته شده، آمده است: بعد از درخواست تیم بررسی سانحه برای انجام بعضی آزمایشات خاص بر روی قطعات هواپیما در سایت سانحه، این پروسه در شاهدشهر شهریار انجام گردید.
با توجه به لزوم تفكیك دقیق و بررسی علایم بریدگی ها در بدنه هواپیما حاصل از برخورد هر گونه شیء خارجی (FOD) كلیه قطعات جمع آوری و به محل امنی در فرودگاه حضرت امام خمینی (ره) انتقال داده شده تا بعد از چینش روی زمین، برمبنای رویه های متعارف بررسی سوانح هوایی، تحلیل لازم بدست آید.
همچنین در بخش دیگر این گزارش عنوان شده تیم اعزامی كشور اوكراین شامل یك كارگروه ویژه برای این تحقیق بوده و مقرر شد كه با نظارت تیم تحقیق ایرانی بطور همزمان این مسئله بر روی قطعات هواپیما بررسی شود.
تیم تحقیق ایرانی شامل متخصصین از نهادهای نهاجا، واجا، پلیس و ستاد كل نیروهای مسلح بودند. بعد از انجام جلسه توجیهی مورخ ۹۸.۱۰.۲۰ در سازمان هواپیمایی كشوری پروسه تحقیق بر روی قطعات لاشه هواپیما انجام پذیرفت.
همچنین سازمان هواپیمایی كشوری در این گزارش با اشاره به اینكه تیم بررسی سانحه سازمان هواپیمایی كشوری جمهوری اسلامی ایران مطابق با استانداردهای ضمیمه شماره ۱۳ پیمان شیكاگو نسبت به ادامه بررسی این سانحه اقدام نموده، اعلام نمود: باتوجه به درخواست مكرر ملت عزیز درباب پیشرفت بررسی ها، این گزارش را بمنظور آگاهی عمومی منتشر می نماید و باتوجه به استانداردهای بین المللی هدف آن پیش گیری از تكرار چنین سوانح دردناكی می باشد. هماهنگی و پاسخگویی با مراجع قانونی و قضائی كشور مد نظر تیم بررسی سانحه بوده و دسترسی كلیه مراجع قضائی به مدارك و مسندات سانحه فراهم می باشد.
در اختتام این گزارش تاكید شده است: تمامی بررسی های صورت گرفته فوق، اقدامات اولیه بوده و نتیجه نهایی بررسی سانحه محسوب نمی گردد و مراحل جمع آوری و بررسی اطلاعات بمنظور تحلیل و نتیجه گیری سانحه كماكان ادامه خواهد داشت.منبع:

1398/11/01
21:47:15
5.0 / 5
4684
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان