چرا ایرانیان در تركیه خانه می خرند؟

چرا ایرانیان در تركیه خانه می خرند؟ به گزارش بازسازی خانه رئیس كمیسیون عمران مجلس اظهار داشت: متأسفانه در مدیریت نقدینگی جامعه به درستی عمل نشده، ازاین رو سرمایه های سرگردان یك روز به بازار دلار هجوم آورده و روز دیگر با فروكش كردن قیمت ارز، سر از بازار ملك و املاك كشورهای دیگر مانند تركیه در می آورد.به گزارش بازسازی خانه به نقل از خانه ملت محمدرضا رضایی كوچی رئیس كمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با اخطار نسبت افزایش سرمایه گذاری ایرانیان در كشورهای منطقه، اظهار داشت: متأسفانه در چند سال گذشته شاهد افزایش سرمایه گذاری مردم در حوزه ملك در كشورهای منطقه بخصوص كشور تركیه هستیم، این مساله بطور قطع برای اقتصاد كشور بسیار زیان بار خواهد بود.
افزایش تمایل مردم برای سرمایه گذاری در حوزه املاك كشور تركیه
نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی افزود: افزایش تمایل مردم برای سرمایه گذاری در حوزه املاك در كشورهایی مانند تركیه علل متفاوتی دارد، اما مهم ترین علت آن، بروز تلاطمات و بالا رفتن خطر اقتصادی در داخل كشور است در این وضعیت سرمایه گذاران بهترین و با ثبات ترین بازارها را انتخاب می كنند.
وی اضافه كرد: متأسفانه ما در مدیریت نقدینگی جامعه به درستی عمل نكردیم، ازاین رو سرمایه های سرگردان یك روز به بازار دلار هجوم آورده و روز دیگر با فروكش كردن قیمت ارز، سر از بازار ملك و املاك كشورهای دیگری مانند تركیه در می آورد.

زمینه سرمایه گذاری مناسب و مطمئن داخلی فراهم شود
رضایی كوچی افزود: بطور قطع اگر زمینه سرمایه گذاری مناسب و مطمئن داخلی فراهم شده و از سویی جلوی فعالیت دلالان گرفته شود، آن وقت می توان به برنامه ریزی و تبلیغ مناسب، نقدینگی جامعه را به سمت بازار تولید هدایت كرد.
هشدار نسبت به بالا بودن ریسك سرمایه گذاری در كشورهای خارجی
رئیس كمیسیون عمران مجلس، نسبت به بالا بودن ریسك سرمایه گذاری در كشورهای خارجی اخطار داد و اظهار داشت: مسؤلان كشورمان بارها درباره پرریسك بودن سرمایه گذاری در كشورهای دیگر مطالبی را بیان كرده اند، این مساله باید مورد توجه سرمایه گذاران قرار گیرد كه در صورت تغییر استراتژی یا سیاست های كشور میزبان سرمایه گذاری، شاید سرمایه آنها در خطر قرار گیرد.
۲۲۳۲۲۹

1398/11/04
18:55:48
5.0 / 5
5606
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان