در گزارش بازسازی خانه مطرح شد

وضعیت راه های شمالی نامناسب است

وضعیت راه های شمالی نامناسب است بازسازی خانه: معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از مسافران خواست تا به سبب بارش یك متری برف و برودت تا 25 درجه زیر صفر، از مسافرت در تعطیلات هفته جاری به استان های شمالی اجتناب كنند.حیدر مطاعی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره مسدود شدن آزادراه تبریز-زنجان در اثر كولاك روز گذشته (یكشنبه ۲۰ بهمن) اظهار داشت: این آزادراه روز گذشته از ساعت ۱۷: ۳۰ باز شد كه البته تا پیش از ظهر این محور باز شده بود ولی به دنبال جلسه ای كه با پلیس راهور داشتیم به سبب كولاك قرار شد این محور ۱۷: ۳۰ بازگشایی شود. هم اكنون نیز تردد برقرار است ولی صرفاً با زنجیر چرخ امكانپذیر است.
وی اضافه كرد: سطح آزادراه زنجان-تبریز با غشای یك سانتیمتری از یخ پوشیده و سبب شده تا تردد خیلی كم باشد.
معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای افزود: با وجود آنكه در سطح جاده شن و نمك پاشی كرده ایم ولی بدون زنجیر امكان تردد نیست چون دمای هوا تا ۲۰ درجه زیر صفر برآورد می شود كه در این دما، نمك پاشی اثری ندارد و صرفاً با زنجیر چرخ می توان در این وضعیت رانندگی كرد.
مطاعی تصریح كرد: تردد در این آزادراه و چند محور دیگر در شمال غرب كشور در دو سه روز اخیر به خیر گذشت چون ممكن بود هر لحظه اتفاق بدی بیفتد بارش برف كم بود ولی كولاك شدت زیادی داشت.
به گفته این مقام مسئول در وزارت راه، در سه روز آینده وضعیت راه های شمالی بسیار نامناسب خواهد بود بااینكه در سراسر كشور در جاده ها بارش برف خواهیم داشت، اما در محورهای استان های شمالی به سبب سرما و برودت هوا، وضعیت بدتر خواهیم داشت. محور انزلی به آستارا هم اكنون از برف پوشیده شده است.
وی با تاكید بر اینكه به مسافران سفارش می نماییم كه در تعطیلات پیش رو به استان های شمالی سفر نكنند، اشاره كرد: احتمال ریزش بهمن بسیار زیاد است كه احتمال راه بندان را بیشتر می كند. برودت هوا بعد از بارش برف در بعضی روستاهای مازندران برمبنای پیش بینی سازمان هواشناسی به ۲۵ درجه زیر صفر می رسد كه امكان زندگی را نیز سلب خواهدنمود.
معاون سازمان راهداری گفت: به مسافران سفارش می نماییم به سبب این بارش سنگین اگر قصد سفر در تعطیلات هفته جاری را دارند، با باك پُر و زنجیر چرخ به سفر بروند؛ چون احتمال قیچی كردن جاده توسط كامیون ها بسیار زیاد است كه به دنبال آن، چند ساعت راه بندان برای خودرو های پشت سر ایجاد می شود؛ جابه جایی كامیون هایی كه جاده را قیچی می كنند، خیلی مشكل تر از خودرو های سواری است و خودرو های پشت سر می بایست ساعت ها روشن باشند تا بخاری آنها كار كند.
وی با اشاره به محورهایی كه ترافیك سنگین است مانند زنجان، آذربایجان های شرقی و غربی، مازندران، گیلان، كردستان و اردبیل اظهار داشت: مقرر است خودرو های راهداری برای امدادرسانی به محورهای شمالی منتقل شوند چون پیش بینی بارش ۷۰ سانتیمتر تا یك متر برف در محورهای گیلان و مازندران از طرف هواشناسی به راهداری اعلام شده است.


منبع:

1398/11/21
14:18:43
5.0 / 5
4808
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان