هزینه ساخت مسكن متری ۵۰۰ هزار تومان كاهش پیدا می كند

هزینه ساخت مسكن متری ۵۰۰ هزار تومان كاهش پیدا می كند به گزارش بازسازی خانه معاون مسكن و شهرسازی وزارت راه و شهرسازی اظهار داشت: با ایجاد بازار تهاتر مصالح ساختمانی علاوه بر كاهش قیمت مصالح ساختمانی، هزینه ساخت نیز 25 درصد كاهش پیدا می كند.


به گزارش بازسازی خانه به نقل از خبر آنلاین، محمود محمود زاده در حاشیه همایش طرح اقدام ملی مسكن در جمع خبرنگاران در پاسخ به این پرسش كه چرا در شهرهای كه مسكن مهر ساخته شده است خدمات رفاهی وجود ندارد، اظهار داشت: در طرح مسكن مهر وزارت راه و شهرسازی به ساخت خدمات روبنایی و زیربنایی كمك كرد و در خیلی از شهرك ها درمانگاه، مدرسه و مراكز ورزشی ساخته شده و در حال ساخت است، اما در طرح اقدام ملی مسكن همزمان با آماده سازی اراضی برای ساخت واحد، خدمات زیربنایی و روبنایی نیز ایجاد خواهد شدتا افرادی كه ساكن شهرها می شود خدمات هم دریافت نمایند.
وی بیان كرد: با توجه به این كه وظایف وزارت راه و شهرسازی تامین خدماتی، چون مدرسه و بیمارستان و... نیست، اما به سبب اینكه بحث ما مردم هستند ما كارهایی كه در حوزه وظایف وزارت راه و شهرسازی نیست، چون ساخت مدرسه، فضای شهری و مراكز ورزش و... را انجام می دهیم.
محمودزاده درباره بازار تهاتر مصالح افزود: این بازار برای كاهش قیمت تمام شده مصالح ساختمانی است و بین ۱۵ تا ۳۰ درصد مصالح كمتر از قیمت روز بازار در اختیار مصرف كنندگان قرار می گیرد و شرایط به این صورت است كه بدون پرداخت پول به صورت اقساطی و سه ساله در اختیار مردم قرار می گیرد و شركت های تامین كننده مصالح ساختمانی نیز سالانه ۵ درصد كارمزد دریافت می كنند.
وی بیان كرد: باتوجه به كاهش هزینه هایی، چون تخفیف عوارض پروانه و كاهش هزینه خدمات مهندسی، ۲۵ درصد هزینه ساخت برای متقاضیان كاهش می یابد یعنی به طور كل در هر متر مربع متری ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان كاهش قیمت خواهیم داشت.
وی بیان كرد: در یك واحد ۱۰۰ متری متوسط ۲۵ میلیون تومان كاهش قیمت خواهد داشت.
معاون وزیر راه و شهرسازی اضافه كرد: مسكن به تنهایی دلیل بر افزایش قیمت ندارد و بازارهای موازی، چون ارز و سكه موجب تحول در این بازار خواهند داشت.
وی ادامه داد: در مرحله اول در ۵۵۰ شهرثبت نام طرح اقدام ملی انجام شد كه در مرحله پس از پایش و جمع اوری اطلاعات اسامی شهرها اعلام می شود.


منبع:

1398/12/03
14:23:40
5.0 / 5
4430
تگهای خبر: بازار , خدمات , ساخت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان