قیمت جعاله وام مسكن افزایش یافت

قیمت جعاله وام مسكن افزایش یافت به گزارش بازسازی خانه ایسنا نوشت: زوجین تهرانی برای تهیه وام ۲۴۰ میلیونی مسكن و جعاله باید ۲۸ میلیون و ۷۰۴ هزار تومان پرداخت كنند. این درحالی است كه این قیمت در حدود یك ماه گذشته ۲۱ میلیون و ۷۴۴ هزار تومان بود. همینطور مجردهای ساكن تهران می توانند تا ۱۴۰ میلیون تومان وام بگیرند كه هزینه آن ۱۶ میلیون و ۷۴۴ هزار تومان می شود در حالیكه پیش از این ۱۲ میلیون و ۶۸۴ هزار تومان قیمت داشت.


آخرین قیمت ها از آن حكایت می كند كه قیمت هر برگ از اوراق تسهیلات مسكن بانك مسكن از فروردین تا بهمن سال جاری بین ۵۳ تا بیشتر از ۵۹ هزار تومان قیمت داشته است؛ به صورتی كه تسه (اوراق) فروردین، اردیبهشت و خرداد سال ۱۳۹۸ به ترتیب۵۷ هزار و ۸۸۵ تومان، ۵۷ هزار تومان و ۵۷ هزار و ۱۰۰ تومان قیمت دارد و قیمت هر برگ از اوراق تسهیلات مسكن بانك مسكن در تیر، مرداد و شهریور سال جاری هم به ترتیب با قیمت ۵۷ هزار تومان، ۵۶ هزار و ۲۰۰ و ۵۷ هزار و ۷۰۰ تومان داد و ستد می شود. قیمت اوراق مهر و آبان سال جاری ۵۷ هزار و ۳۰۰ تومان و ۵۷ هزار و ۸۴۰ تومان بوده این درحالی است كه این قیمت در دیماه نسبت به آبان ماه كاهش یافته و به ۵۳ هزار و ۸۶۰ تومان رسیده است. این درحالی است كه قیمت این اوراق در بهمن ماه سال ۱۳۹۸ نسبت به دیماه این سال افزایشی چشم گیری داشته و به ۵۹ هزار و ۷۹۸ تومان رسیده است. ازاین رو هزینه وام مسكن در این گزارش بر مبنای قیمت اوراق بهمن سال جاری (۵۹ هزار و ۸۰۰ تومان) محاسبه شده است. بر این اساس با عنایت به این كه مجردهای ساكن تهران می توانند تا ۱۴۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت نمایند كه شامل ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات خرید مسكن و ۴۰ میلیون تومان جعاله می شود؛ ازاین رو برای ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات باید ۲۰۰ برگه تسهیلات مسكن خریداری كنند كه هزینه این تعداد اوراق با تسه ۵۹ هزار و ۸۰۰ تومانی ۱۱ میلیون و ۹۶۰ هزار تومان می شود كه با در نظر گرفتن ۴۰ میلیون تومان وام جعاله كه برای آن باید ۸۰ ورق به مبلغ چهار میلیون و ۷۸۴ هزار تومان خریداری كنند، ۱۶ میلیون و۷۴۴ هزار تومان می شود.
زوج های تهرانی هم بر همین مبنا می توانند تا سقف ۲۴۰ میلیون تومان شامل ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات خرید مسكن برای هر نفر و ۴۰ میلیون تومان وام جعاله دریافت كنند؛ ازاین رو زوجین باید ۴۰۰ برگه تسهیلات مسكن خریداری كنند كه هزینه آن ۲۳ میلیون و ۹۲۰ هزار تومان است كه همراه با ۴۰ میلیون تومان وام جعاله كه برای آن باید ۸۰ برگه تسهیلات مسكن خریداری كنند، چهار میلیون و ۷۸۴ هزار تومان و در مجموع باید ۲۸ میلیون و ۷۰۴هزار تومان پرداخت كنند. سقف این تسهیلات برای مراكز استان و شهرهای با جمعیت بیشتر از ۲۰۰ هزار نفر به ۸۰ میلیون تومان رسیده كه برای آن باید ۱۶۰ برگه خریداری شود كه هزینه آن ۹ میلیون و ۵۶۸ هزار تومان است. این وام برای سایر مناطق شهری ۶۰ میلیون تومان درنظر گرفته شده است كه باید برای آن ۱۲۰ برگه خریداری شود كه هزینه آن هفت میلیون و ۱۷۶ هزار تومان می شود. قیمت اوراق مسكن در سال ۱۳۹۷ بر طبق این گزارش، قیمت هر برگ از اوراق تسهیلات مسكن بانك مسكن در فروردین، اردیبهشت و خرداد سال ۱۳۹۷ به ترتیب ۵۵ هزار و ۶۹۰، ۵۴ هزار و ۹۶۰ و ۵۶ هزار و ۱۹۰ تومان قیمت دارد. امتیاز تسهیلات مسكن در تیر، مرداد و شهریور سال قبل نبز با قیمت ۵۵ هزار و ۶۴۰، ۵۶ هزار و ۱۷۵ و ۵۶ هزار تومان داد و ستد می شود. قیمت هر برگ از اوراق تسهیلات مسكن بانك مسكن در مهر سال قبل ۵۶ هزار و ۴۸۰، در آبان ماه سال قبل ۵۵ هزار و ۷۶۰ و در آذر سال قبل هم ۵۷ هزار و ۶۰۰ تومان قیمت خورد و قیمت این اوراق در دی، بهمن و اسفند سال ۱۳۹۷ هم به ترتیب ۵۷ هزار و ۱۰۰، ۵۷هزار و ۲۷۰ و ۵۶ هزار و ۴۰۰ تومان است. ۲۲۳۲۲۷

1398/12/20
18:06:03
5.0 / 5
3828
تگهای خبر: بانك , تسهیلات , قیمت , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان