احتمال تغییر در سیاستگذاری مسكن

احتمال تغییر در سیاستگذاری مسكن بازسازی خانه: معاون مسكن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی، قسمتی از برنامه های این وزارتخانه را در سال جهش تولید در حوزه مسكن اعلام نمود و از احتمال ایجاد تغییرات در حوزه سیاستگذاری تا اجرای طرح مسكن در شرایط بحران كرونا آگاهی داد.


به گزارش بازسازی خانه به نقل از خبر آنلاین به نقل از وزارت راه و شهرسازی، «محمود محمودزاده» گفت: باتوجه به مشكلات به وجود آمده بر اثر ویروس كرونا، لزوم تغییر نگرش در حوزه مسكن برای اجرای طرح های این حوزه در حال برنامه ریزی است، اما در عین حال تلاش می شود تا طرح های در دست اقدام در حوزه مسكن با سرعت لازم و البته دقت و رعایت بهداشت، در زمان خود به انتها برسند. وی اشاره كرد: در مرحله دوم ثبت نام نیز تدابیری اندیشیده شد و ثبت نام اقدام ملی با دو روش سامانه اینترنتی tem.mrud.ir و سامانه پیامكی به سرشماره ۳۰۰۰۷۳۶۴۰ انجام شد. محمودزاده اضافه كرد: باتوجه به محدودیت های موجود با بروز شیوع ویروس كرونا و فراگیری آن در سطح كشور و البته جهان، در حال برنامه ریزی و سیاستگذاری دراین زمینه هستیم كه به محض جمع بندی، نتایج و شیوه اقدام، اطلاع رسانی خواهد شد. ایشان سپس با تشریح قسمتی از برنامه های آن معاونت در سال جهش تولید، اظهار داشت: همه تلاش ما در سال قبل آن بود تا تولید مسكن به شكل گسترده و پیوسته با اجرای طرح اقدام ملی مسكن به سرانجام برسد. این مقام مسوول افزود: در اجرای طرح اقدام ملی، عرضه و تولید مسكن، نهایت كوشش برای پر رنگ شدن نقش بخش خصوصی انجام شد انجام شد و سیاست حضور بخش خصوصی در اجرای طرح اقدام ملی باتوجه به نامگذاری امسال پررنگ تر از سال قبل دنبال می شود. محمودزاده اشاره كرد: در شیوه نامه طرح اقدام ملی، بخش هایی پیش بینی و در بهمن ماه سال قبل به استانها ابلاغ گردید، محتوای ابلاغیه این بود كه در همه استان های كشور اگر بخش خصوصی زمین در اختیار داشته یا ساختمان نیمه كاره دارد می تواند وارد طرح اقدام ملی مسكن شود. وی افزود: در واقع با این روش تلاش شد تا در چارچوب طرح اقدام ملی و تولید مسكن، هم منافع سازنده و سرمایه گذار و هم منافع مردم تامین گردد و این مساله در سال جهش تولید با شدت بیشتری دنبال می شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی توضیح داد: بررسی كمبودهای ساخت و ساز در سال های گذشته نشان از دو نگرانی برای سازندگان داشت كه شامل نگرانی از فروش محصول و همین طور گران تمام شدن ساخت واحد مسكونی بود كه تلاش شد تا این دو نگرانی برای سازندگان برطرف شود. وی با تاكید بر اینكه در طرح اقدام ملی مسكن، مشاركت پایه اصلی ساخت و ساز است، افزود: در طرح اقدام ملی مسكن، خریدار واحد مشخص است و به مرور قسمتی از پول ساخت را همراه با تسهیلات مسكن در اختیار سازنده قرار می دهد كه این كار برای سازندگان اطمینان به وجود آورده است. از طرف دیگر، خریدار نیز مطمئن است كه واحد مسكونی خودرا در زمان اعلام شده و با كیفیتی كه مدنظر است دریافت می كند. محمودزاده از دیگر موضوعات مورد پیگیری در سال جدید را صدور خدمات فنی- مهندسی برشمرد و اظهار داشت: در تلاشیم تا بتوانیم بازارهایی غیر از داخل كشور، برای بخش خصوصی آماده نماییم، باتوجه به میزان نیروی كاری كه در كشور وجود دارد بسترها برقرار است تا سرمایه گذارانی كه مشتاق سرمایه گذاری در كشورهای غیر از ایران هستند بتوانند در صورت تمایل اقدام نمایند. وی، همین طور درباب طرح اقدام ملی مسكن تصریح كرد: خوشبختانه ثبت اسامی اولین مرحله و دوم طرح اقدام ملی مسكن در اسفندماه به انتها رسید كه میزان مشاركت مردم متقاضی مسكن در این طرح بیش از یك میلیون و ۶۰۰ هزار نفر بوده است. این مسوول افزود: تامین زمین ۴۰۰ هزار واحد مسكونی طرح اقدام ملی مسكن، طبق تعهد وزارت راه و شهرسازی انجام شده و امیدواریم بعد از حل شدن مسائل بهداشتی، شاهد سرعت گیری و جهش تولید در حوزه مسكن به شكل ویژه در سال ۹۹ باشیم. ۲۲۳۲۲۹


منبع:

1399/01/10
13:47:54
5.0 / 5
3752
تگهای خبر: بازار , تسهیلات , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان