ریزش قابل توجه قیمت ویلا در مناطق شمالی كشور

ریزش قابل توجه قیمت ویلا در مناطق شمالی كشور بازسازی خانه: ركود كشدار مسكن تا چه زمانی تداوم خواهد داشت؟ این سئوالی است كه حتی فعالان بازار مسكن نیز نمی توانند پاسخ دقیقی بدان بدهند.


به گزارش بازسازی خانه به نقل از خبر آنلاین، وقتی رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاك با این پرسش روبرو می شود، می گوید تا پس از كرونا. كرونا اما مشخص نیست چه زمانی دست و پایش را جمع خواهدنمود. بعضی می گویند تابستان می رود، برخی خبر از بازگشتش در پاییز را می دهند و خبرهای رسیده نیز دلالت بر آن دارد كه احیانا تا یك سال الی یك سال و نیم دیگر برای ساخت واكسن این ویروس صبر كرد. كرونا برخی بازارها را به شدت تحت تاثیر قرار داده است. هر چند طلا فروشی ها بسته اند اما پیش بینی می شود كسانی كه قصد خرید طلا دارند، حتی در زمان اوج شیوع ویروس كرونا نیز دست به كار شوند اما داستان خرید خانه داستانی متفاوت می باشد. كمتر كسی این روزها حاضر است، پای خریدار را به خانه ای كه در ان سكونت دارد باز كند، همه از ترس كرونا مجبورند فعلا تقاضای خرید و فروش خودرا به تعویق بیندازند و این اتفاق عجیبی نیست. یكی از مشاوران املاك درباب وضعیت بازار اظهار داشت: فعلا واحدهای صنفی فعال در این عرصه بسته اند اما اگر باز هم بشوند، مشتریان كمی برای خرید و فروش و حتی اجاره مراجعه می كنند. وی اظهار داشت: من فكر می كنم بنا به شرایط رخ داده امسال جابجایی مستاجران نیز بسیار كمتر از سال های گذشته باشد چونكه مالكان ترجیح می دهند كمتر مراوده ای را برای یافتن مستاجر جدید داشته باشند. وی اظهار داشت: این وضعیت البته می تواند یك حسن نیز داشته باشد، بالاخره هزینه ها را برای مستاجران كمتر می كند و امكان توافق را بالا می برد، خصوصا كه خیلی از مستاجران و حتی مالكان بنا به شرایط رخ داده گرفتار مشكل و بحران شده اند و می توا انتظار داشت توافق بر سر ماندگاری مستاجران نسبت به سال های قبل افزایش یابد. وی اظهار داشت: از آنجائیكه خرید و حتی اجاره خانه مستلزم ورود افراد به خانه است، هنوز كسی اماده ورود به این دست معاملات نشده است.
بازار قفل شد این تنها بازار مسكن تهران در حوزه خرید و اجاره نیست كه قفل شده است، بازار داغ خرید و فروش زمین در اطراف تهران و سایر شهرهای بزرگ و حتی بازار همیشه پررونق شمال كشور نیز این روزها با ركودی جدی دست و پنجه نرم می كند. یك فعال در حوزه معاملات ملكی در منطقه آبسرد در تماس تلفنی با خبرنگار خبرانلاین، در پاسخ به این پرسش كه وضعیت خرید و فروش چگونه است؟ اظهار داشت: فعلا یادمان رفته معنای خرید و فروش چیست چون نه كسی زمین برای فروش می سپارد و نه مشتری خاصی برای خرید مراجعه می كند. وی اظهار داشت: من تا قبل حتی برای قائمشهر هم مشتری داشتم اما كرونا وقوانین منع تردد در جاده ها و... بازار را با كسادی عجیبی روبرو كرد كه البته دور از انتظار نبود. این روزها مردم ترجیح می دهند پول هایشان را نگه دارند یا حداقل در حوزه ای سرمایه گذاری كنند كه بازدهی فوری داشته باشد و سریع نقد شود. كسی خریدار ویلا نیست یكی از آگهی دهندگان برای ویلا در منطقه نور مازندران در پاسخ به تلفن خبرنگار خبرانلاین درباره قیمت پیشنهادی اش اظهار داشت: این ویلا تا قبل كرونا ۵۰۰ میلیون تومان قیمت داشت اما امروز چون پول لازم هستند و گویا باید هزینه ملكی كه خریده اند را بپردازند تا ۳۸۰ میلیون تومان هم راضی به فروش هستند به شرط این كه پولتان نقد باشد. وی درباره وضعیت بازار اظهار داشت: امسال كه هنوز معامله ای نكردیم چون بخش عمده مشتریان ما غیر بومی بودند كه با شیوع ویروس كرونا فعلا مسافرتی را از گزینه های موجود در زندگیشان خارج كرده اند. آگهی دهندگان معتقدند قیمت ها امسال كاهشی قابل توجه بین ۱۰ تا ۳۰ ردصد را در مناطق ویلانشین و مهاجرپذیر تجربه كرده است و این روند با ادامه شیوع ویروس كرونا تشدید خواهد شد. اودر پاسخ به این پرسش كه پیش بینی شما از قیمت ها چیست؟ اظهار داشت: در مناطق ویلانشین قیمت ها كاهش بیشتر هم خواهد داشت. بی گمان یكی دو سال پس از كرونا، طول می كشد تا بازار به وضعیت عادی برگردد. ۲۲۳۲۲۳


منبع:

1399/01/29
20:36:08
5.0 / 5
3490
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان