از سوی معاون وزیر راه مطرح شد

تكذیب واردات اتوبوس فرسوده

تكذیب واردات اتوبوس فرسوده بازسازی خانه: رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای واردات اتوبوس فرسوده از اروپا را تكذیب نمود و از آغاز نوسازی ناوگان تا یك ماه آینده آگاهی داد.به گزارش بازسازی خانه به نقل از مهر، عبدالهاشم حسن نیا بامداد امروز ۸ اردیبهشت به مناسبت روز ایمنی حمل و نقل در برنامه بامداد و گفتگوی رادیو گفت و گو درباره صحت و سقم شنیده هایی در خصوص واردات اتوبوس های دست دوم از اروپا اظهار داشت: چنین موضوعی تا به این لحظه حقیقت ندارد.
وی با اعلان اینکه تولیدات کارخانه های داخلی تولیدکننده اتوبوس و کامیون در حد استانداردهای اروپا با وجود شرایط تحریمی نیز ادامه دارد اضافه کرد: ما در ۱۰ سال قبل حتی اتوبوس هم صادر می کردیم اما هم اکنون این کارخانه ها با مشکل تامین ارز مواجهند و امیدواریم این مشکلات با اجرای طرح نوسازی ناوگان جاده ای با نام «طرح ریاست جمهوری» حل شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به این پرسش که علت جولان کامیون های فرسوده در جاده ها چیست؟ اظهار داشت: ما تولیدکننده کامیون نیستیم و در این بخش، مصرف کننده محسوب می شویم.
وی با اشاره به وجود ۱۵ هزار اتوبوس در کشور با عمر متوسط ۱۰ سال و زیر ۱۰ سال بیان کرد: هم اکنون ۳۵۰ هزار کامیون نیز در حمل و نقل برون شهری تردد می کنند که با احتساب کامیون های درون شهری به ۵۰۰ هزار عدد می رسد.
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با اشاره به اینکه سیاست نوسازی ناوگان به سبب تحریم های ظالمانه و ایجاد مشکل در انتقال ارز متوقف شده اظهار داشت: ما برای پویاتر کردن حوزه حمل و نقل پیشرفت های خوبی کردیم اما به سبب تحریم ها گرفتار مشکلاتی شدیم و امیدواریم با مکانیزم های دیگر این مشکلات را حل نماییم.
حسن نیا از اقدام مشترک با سازمان استاندارد و وزارت صنعت برای نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی آگاهی داد و اظهار داشت: ما از پتانسیل برنامه ششم توسعه و دیگر قوانین استفاده کردیم و ظرف یک ماه آینده به نتایج خوبی خواهیم رسید.
سخنگوی انجمن تولیدکنندگان تایر: به واردات لاستیک سنگین ارز دولتی دادند اما به تولید آن ارز نیمایی!
همچنین در بخش دیگری از این برنامه رادیویی، مصطفی تنها سخنگوی انجمن صنفی تولیدکنندگان تایر بیان کرد: ما در شرایط فعلی قادر به تولید ۳۰ درصد از نیاز کشور به تایرهای سنگین خودرو های نسل جدیدتر کامیون و اتوبوس هستیم اما در حوزه تایرهای سنگین قدیمی حتی مازاد تولید هم داریم.
وی با اعلان اینکه در صورت راه اندازی دو پروژه، ۹۰ درصد نیاز داخلی پوشش داده خواهد شد و از واردات لاستیک های خارجی بی نیاز می شویم اظهار داشت: یکی از این دو پروژه امسال به بهره برداری خواهد رسید اما پروژه دیگر هنوز تامین ارزی نشده است.
سخنگوی انجمن تایر تصریح کرد: با وجود اینکه ۴۰ درصد مواد اولیه ما خارجی است اما در سال قبل نه فقط افت تولید نداشتیم بلکه ۵ درصد هم تولیدات مان را افزایش دادیم و ما با تمام توان در حال تولید هستیم و طرح های توسعه ای را نیز دنبال می نماییم.
تنها اشاره کرد: متأسفانه سال قبل برای واردات تایرهای کامیونی ارز ۴۲۰۰ تومانی تخصیص داده شد اما برای تولید تخصیص داده نشد و مجبور شدیم از ارز نیمایی استفاده نمائیم.


منبع:

1399/02/08
14:22:19
5.0 / 5
3375
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان