استاندار خوزستان:

امسال ساخت ۷۷۰۰ واحد مسكن اقدام ملی در خوزستان شروع می شود

امسال ساخت ۷۷۰۰ واحد مسكن اقدام ملی در خوزستان شروع می شود به گزارش بازسازی خانه استاندار خوزستان اظهار داشت: ساخت هفت هزار و 700 مسكن طرح اقدام ملی در سال 99 در استان خوزستان شروع می شود.به گزارش بازسازی خانه به نقل از مهر، غلامرضا شریعتی ظهر چهارشنبه در حاشیه نخستین جلسه شورای مسکن استان خوزستان در جمع خبرنگاران اظهار نمود: در این جلسه دو هدف اصلی در سال ۹۹ تعیین شد که یکی از آنها طرح اقدام ملی مسکن می باشد که جز سیاست ها و وعده های رئیس جمهور در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری وی بود، در فاز اول بنا است هفت هزار و ۷۰۰ واحد را در بیست شهر استان شروع نماییم.
وی اضافه کرد: ثبت نام ها انجام شده و باردیگر این ثبت نام ها صورت خواهد گرفت، روند اعطای این خانه ها به شکلی است که زمین را دولت در اختیار قرار می دهد. ما در استان حدود ۱۰۰ هکتار را به این طرح اختصاص داده شده که اجاره آن ۹۹ ساله است.
استاندار خوزستان عنوان کرد: ساخت آن هم بنیاد مسکن، ستاد اجرایی و سایر دستگاه های ذی ربط بر عهده می گیرند و به صورت اقساط پنج ساله هزینه ساخت را با سود کم دریافت می کنند.
وی اشاره کرد: این طرح بیشتر برای مسکن اولی ها است که طبق ضوابط به آنها داده می شود و تلاش می شود در سریع ترین زمان ممکن ساخته شود، برای بعضی از این پروژه ها پیمانکار مشخص شده اما برخی دیگر همچنان در مراحل تعیین انتخاب پیمانکار است.
شریعتی درباب مسکن مهر در استان خوزستان بیان کرد: در سال ۹۸ بیش از ۵ هزار واحد آن به پایان و به بهره برداری رسید و امسال نیز بنا است که ۷ هزار واحد آنرا تکمیل نماییم و به بهره برداری برسانیم.
استاندار خوزستان اظهار داشت: درباب مسجدسلیمان نیز ما در مرحله اول تقسیم بندی شده و طبق ضوابط دولت به زودی شروع شده و زیرسازی ها نیز صورت خواهد گرفت.
شریعتی اضافه کرد: در منطقه تلخواب آماده سازی منطقه در حال انجام می باشد که ۵۰۰ واحد در آنجا ساخته شود، وزارت نفت نیز اعتبارات لازم را در اختیار قرار داده و اداره کل راه و شهرسازی با بنیاد مسکن توافق امضا کرده که ۵۰۰ واحدی که نیمه کاره است، تکمیل شود.
وی بیان کرد: زمین های ارتش می ماند که توافق نماییم، یک مقدار به سبب هماهنگی بین دستگاهی اما اخیرا اعلام گردید که این موافقت ها گرفته شده است.
استاندار خوزستان اظهار داشت: طبق برنامه های دولت ظرف یک برنامه سه یا چهارساله حدود ۱۰ هزار واحد در بافت فرسوده و یک هزار و ۵۰۰ واحد از محل زلزله و مابقی منازل نفت این ۵۰۰ واحد ساخته شود و مشکلات و خطراتی را که مسجدسلیمان تهدید می کند، بتوانیم آنرا اصلاح نماییم.


منبع:

1399/02/11
11:11:37
5.0 / 5
3830
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان