خطری جدی در كمین بازار مسكن

خطری جدی در كمین بازار مسكن به گزارش بازسازی خانه مهر به نقل از رئیس سازمان ملی بهره وری نوشت: جذب سرمایه های خرد در بازار سرمایه بعنوان رقیب بازار مسكن، خطر بزرگی برای اقتصاد كشور است و هر لحظه احتمال افزایش بیش از اندازه نرخ مسكن را به دنبال دارد.


پهلوانی اظهار داشت: اگر در دو حوزه صنعت و ساختمان به سرمایه گذاری روی زیرساخت ها توجه نکنیم، لطمه بد و درازمدتی خواهیم داشت. رئیس سازمان ملی بهره وری ایران افزود: جذب سرمایه های خرد در بازار سرمایه بعنوان رقیب بازار مسکن، خطر بزرگی برای اقتصاد کشور است، برای اینکه هر لحظه ممکنست بازار سرمایه به مشکل خورد و سرمایه خرد مردم از بین برود و بازار مسکن هم به مشکل بخورد. در این صورت نرخ مسکن به قدری رشد می کند که کل سود بازار سرمایه پاسخگوی خریدن یک متر آپارتمان نخواهد شد.
وی ادامه داد: بااینکه دولت دارایی های خودرا در بورس عرضه می کند اما من بعنوان یک مدیر دولتی می گویم به قیمت از دست دادن بازار مسکن و صنعت ساختمان که پیشران اقتصاد است، نباید تا این حد به بورس توجه گردد. بطور عجیبی ساختمان را فراموش کرده ایم در صورتیکه باید توجه بیشتری به این مساله شود. پهلوانی افزود: مطابق با بیان سازمان آسیایی بهره وری شاخص TFP یعنی بهره وری عوامل کل ما نسبت به ۴۷ سال پیش تنها یک صدم درصد بهتر شده و طی این سال ها از یک درصد به ۱.۱ درصد رسیده است. ۲۲۳۲۲۷


منبع:

1399/03/02
11:16:20
5.0 / 5
3621
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان