مقام مسئول در سازمان بنادر خبر داد:

سرمایه گذاری برای ساخت سیلو در بنادر نوشهر و امیرآباد

سرمایه گذاری برای ساخت سیلو در بنادر نوشهر و امیرآباد بازسازی خانه: قرارداد سرمایه گذاری ساخت سیلوی 30 هزار تنی در بندر امیرآباد به امضا رسید و به زودی از سیلوی 50 هزار تنی احداثی در بندر نوشهر بهره برداری می شود.به گزارش بازسازی خانه به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، محمد علی اصل سعیدی پور در حاشیه برگزاری آئین امضای قرارداد سرمایه گذاری اظهار داشت: یک شرکت با انعقاد قراردادی به ارزش ۳۳۰ میلیارد ریال، سیلوی غلات با ظرفیت نگهداری ۳۰ هزار تن را در منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد راه اندازی خواهدنمود.
وی با اعلان اینکه قرارداد این سرمایه گذاری به صورت B.O.T و در زمینی به مساحت تقریبی ۷ هزار متر مربع اجرا خواهد شد گفت: باتوجه به مفاد قرارداد ساخت این سیلو به مدت ۲ سال به طول می انجامد.
مدیر بندر امیرآباد با اشاره به اینکه با بهره برداری از این پروژه برای ۱۲ نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد می شود، اشاره کرد: سرمایه گذار در این قرارداد متعهد شده است سالانه بیش از ۲۱۰ هزار تن غلات در این سیلوها نگهداری شود.
اصل سعیدی پور اضافه کرد: هم اکنون ظرفیت سیلوهای غلات منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد ۴۷۰ هزار تن است که از این مقدار ۲۳۵ هزار تن به بهره برداری رسیده و ۲۳۵ هزار تن دیگر در حال ساخت است.
بهره برداری از سیلوهای ۵۰ هزار تنی بندر نوشهر؛ به زودی
همچنین رضا قهرمانی مدیرعامل شرکت سرمایه گذار بخش غیر دولتی در بنادر و دریانوردی استان مازندران از بهره برداری سیلوهای استاندارد غلات با ظرفیت ۵۰ هزار تن در ایام آینده در بندر نوشهر آگاهی داد.
قهرمانی در تشریح این پروژه ملی گفت: این طرح در سال ۱۳۹۰ با سرمایه ای بیش از ۷۵۰ میلیارد ریال و در امتداد تامین کالای راهبردی کشور، در دو فاز به وجود آمده و ظرفیت عملیاتی آن در مجموع ۴۷۵۰۰ تن خواهد بود.
وی اشاره کرد: با اجرایی شدن این پروژه برای ۱۵۳۰ نفر بطور مستقیم و غیر مستقیم اشتغال زایی ایجاد خواهد شد.
قهرمانی اظهار داشت: هدف این مجموعه کمک به اقتصاد کشاورزی، رفاه و البته ارتقا صنعت دریایی جهت رسیدن به چشم انداز ۱۴۰۴ کشور است، امری که سبب توسعه اقتصادی و اشتغال در این صنعت خواهد شد.
این سرمایه گذار در حوزه بنادر اضافه کرد: در همین راستا و در جهت اجرای منویات مقام معظم رهبری و بمنظور پیشبرد اهداف سیاست های تبیین شده در سال جهش تولید و همین طور مصوبات دولت، با تاکید بر پیشینه قدرتمند خود، در حال راه اندازی پایانه های صادراتی بمنظور تسهیل و تسریع صادرات غیر نفتی با هدف ترویج، توسعه و تولید محصولات کشاورزی سالم جهت حضور قدرتمند در عرصه های بین المللی هستیم و بر این باوریم که انجام این مهم موجب تقویت سیستم حمل و لجستیک کالای ترانزیت و وارداتی و نیز تسریع و تسهیل ترابری کالا در کریدور شمال- جنوب و در نهایت کاهش هزینه حضور کالای صادراتی در مقابل کالای وارداتی در کشور خواهد شد.


منبع:

1399/03/21
11:49:03
5.0 / 5
3175
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان