نسبت به زمستان ۹۷ رقم خورد

افزایش ۶۶ درصدی نرخ مسكن در زمستان ۹۸

افزایش ۶۶ درصدی نرخ مسكن در زمستان ۹۸ به گزارش بازسازی خانه متوسط قیمت فروش هر مترمربع زیربنای مسكونی در زمستان ۹۸، نسبت به فصل پیش از آن ۱۵.۷ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۶۵.۶ درصد افزایش داشته است.به گزارش بازسازی خانه به نقل از مهر، نتایج اطلاعات قیمت و اجاره مسکن در نقاط شهری کشور مربوط به زمستان ۹۸ از جانب مرکز آمار ایران منتشر گردید.
متوسط قیمت فروش هر مترمربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی معامله شده از راه بنگاه های معاملات ملکی در کل کشور ۴۶۸۰۸ هزار ریال با میانگین مساحت ۲۴۰ مترمربع بوده است، که نسبت به فصل قبل، ۱۵.۳ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۶۳.۴ درصد افزایش داشته است.
متوسط قیمت فروش هر مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده از راه بنگاه های معاملات ملکی در سطح کل کشور ۴۸۴۵۱ هزار ریال با میانگین مساحت ۱۰۶ مترمربع و متوسط عمر بنای ۱۲ سال بوده است، که نسبت به فصل قبل، ۱۵.۷ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۶۵.۶ درصد افزایش داشته است.
متوسط مبلغ اجاره ماهانه بعلاوه سه درصد ودیعه پرداختی برای اجاره یک مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده از راه بنگاه های معاملات ملکی در سطح کل کشور ۱۶۰، ۶۰۳ ریال با میانگین مساحت ۱۰۱ مترمربع و متوسط عمر بنای ۱۳ سال بوده است که نسبت به فصل قبل ۱۱.۵ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۴۴.۶ درصد افزایش داشته است.منبع:

1399/03/26
15:27:29
5.0 / 5
2890
تگهای خبر: اجاره , ساخت , قیمت , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان