عضو مجمع فدراسیون فوتبال مطرح كرد؛

كفاشیان طبق قانون سرپرست فدراسیون است

كفاشیان طبق قانون سرپرست فدراسیون است یك عضو مجمع فدراسیون فوتبال می گوید هیات رئیسه این فدراسیون باید به خاطر منافع فوتبال برای سرپرستی علی كفاشیان به توافق برسند.به گزارش بازسازی خانه به نقل از ایسنا، ماجرای بازگشت علی کفاشیان به فدراسیون فوتبال پس از کاهش محرومیتش، همانند سایر مسائل در این فدراسیون در گیر و دار چنددستگی مدیران قرار گرفته و ظاهرا قرار نیست مساله ای به این سادگی که قانون به صراحت درباره آن صحبت کرده، حل شود.

علی قرایی، یکی از اعضای مجمع فدراسیون فوتبال و رئیس هیات فوتبال کرمان در گفت و گو با ایسنا، درباره مخالفت بعضی از اعضای هیات رئیسه با بازگشت علی کفاشیان و بر عهده گرفتن سرپرستی این فدراسیون اظهار داشت: حضور آقای کفاشیان در فدراسیون فوتبال فرصتی برای کل فوتبال بود. به نظرم با نیامدن او فوتبال ضربه خورد. با توجه به این که نمی توانست در انتخابات شرکت کند، بازگشتش در این وضعیت به نفع فوتبال بود.

وی افزود: کفاشیان بعنوان عضو بی طرف می توانست سریع تر امور فدراسیون فوتبال را هموار کند. ما منتظر بازگشت او بودیم اما فعلا به دلیلهای نامعلوم بعضی از اعضای با بازگشت او مخالفت کرده اند.

عضو مجمع فدراسیون فوتبال در واکنش به اینکه طبق اساسنامه کفاشیان مشکلی برای بازگشت به هیات رئیسه ندارد و علت مخالفت بعضی از مدیران با این اتفاق قابل توجیه نیست، اظهار داشت: بحث بعضی از مدیران این است که وی در جلسات هیات رئیسه غیبت داشته است. طبیعی است کسی که مدتی محروم بوده، نمی تواند در جلسات شرکت نماید. آیا برای او صورت جلسه فرستاده شده بود؟ الان که محروم نیست باید در جلسات شرکت نماید.

قرایی اشاره کرد: به نظرم کفاشیان به خاطر منافع فوتبال ایران باید در جلسات هیات رئیسه شرکت نماید و اعضا درباره ریاست وی به توافق برسند.

وی در واکنش به اینکه در صورت بازگشت کفاشیان به هیات رئیسه، ریاست وی طبق اساسنامه امری اجتناب ناپذیر است، اظهار نمود: کفاشیان طبق اساسنامه باید سرپرست فدراسیون شود. همه اعضای هیات رئیسه فوتبالی هستند و امیدوارم تصمیمات خودرا به نفع مصلحت فوتبال کشور بگیرند و منافع شخصی دخل و تصرفی در این مساله نداشته باشد.

رئیس هیات فوتبال کرمان اشاره کرد: ما در مقطعی از زمان هستیم که آیندگان درباره عملکرد ما قضاوت خواهند کرد. طوری عمل نماییم که به نفع کشور باشد و فوتبال ایران سروسامان بگیرد.

* اساسنامه تا اختتام هفته تایید می شود

این عضو مجمع فدراسیون فوتبال همین طور درباره اظهارات دبیرکل فدراسیون در خصوص ارسال پالس های مثبت از طرف فیفا بعد از اصلاح اساسنامه اظهار داشت: متاسفانه اصلاح اساسنامه بدون اطلاع اعضای مجمع انجام شد و در وضعیت کنونی به سبب عدم شفافیت فدراسیون، گمانه زنی ها افزایش یافته است. ما هم شنیدیم که تغییرات مدنظر فیفا انجام شده است. فیفا هیچگاه روی الزامات خود کوتاه نمی آید.

قرایی افزود: این اصلاحات از سال قبل توسط فیفا مطالبه شده است. ما روی نامه نخست فیفا زمان را از دست دادیم اما در اصلاحات اخیر توانستیم موافقت این نهاد را جلب نماییم و شنیده ام ظرف روزهای آینده اساسنامه تایید می شود و می توانیم به سرعت مجمع فدراسیون فوتبال را برگزار نماییم. فکر کنم نهایتا تا آخر هفته پاسخ فیفا به دستمان برسد.

وی با اعلان اینکه اعضای فدراسیون فوتبال و مجمع باید نگاه رو به جلو داشته باشند، اظهار داشت: اگر به عقب برگردیم زمان را از دست می دهیم. ما در انتخابی جام جهانی هستیم و هر چه سریع تر باید وضعیت فدراسیون مشخص شود. ما تا ۱۵ مهر وقت داریم انتخابات را برگزار نماییم و این مساله نیازمند یک عزم ملی است.

قرایی همین طور درباره اینکه آیا بعد از انتقاد از روند اصلاح اساسنامه، درخواست شفاهی کمیته اخلاق در جلسه این کمیته شرکت کرده است یا خیر، اظهار نمود: با مشورتی که با دوستانم داشتم، به جلسه نرفتم و در نامه ای به دبیرکل فدراسیون فوتبال اعلام کردم که به سبب طی نشدن روال اداری و قید نشدن موضوع، در جلسه شرکت نخواهم کرد.

منبع:

1399/03/29
11:54:50
5.0 / 5
2965
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان