مدیركل مهرآباد خبر داد:

ماجرای انتشار خبر پلمب فرودگاه مهرآباد چه بود؟

ماجرای انتشار خبر پلمب فرودگاه مهرآباد چه بود؟ بازسازی خانه: مدیركل فرودگاه مهرآباد جزئیات انتشار و تكذیب خبر پلمب این فرودگاه از طرف استانداری تهران به سبب عدم رعایت پروتكلهای بهداشتی را تشریح نمود.به گزارش بازسازی خانه به نقل از مهر، ابراهیم مرادی بعدازظهر امروز در یک برنامه رادیویی درباره انتشار خبر پلمب فرودگاه مهرآباد درباره عدم رعایت ملاحظات و پروتکل های بهداشتی گفت: در این خبر سه مرکز پرحجم و پرترافیک را استانداری اعلام نموده بود که بسته و پلمب می شود یکی از آنها فرودگاه مهرآباد بوده است. ما نیز از این مساله بسیار تعجب کردیم.
وی اضافه کرد: موضوع را از روابط عمومی استانداری تهران پیگیر شدیم که خود استانداری تهران هم این مساله را تکذیب نمود. تابحال هیچ اخطاریه ای نه از وزارت بهداشت و نه سازمان هواپیمایی کشوری که برمبنای پروتکل های سازمان جهانی هوانوردی (ایکائو) درباب کرونا را نظارت می کند و نه از استانداری تهران اخطاریه ای درباره عدم رعایت پروتکل های بهداشتی دریافت نکرده ایم.
مدیرکل فرودگاه مهرآباد تصریح کرد: تابحال سازمان هواپیمایی کشوری سه مرتبه بازرسی از فرودگاه مهرآباد انجام داده و در هر سه بار از این فرودگاه به سبب رعایت پروتکل های مقابله با کرونا تقدیر شده است.
عضو هیئت مدیره شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران اشاره کرد: وضعیت کنونی پروازها و فشردگی ساعات پرواز هم اکنون مشابه ترافیک پروازی این فرودگاه قبل از شیوع ویروس کرونا است. به شکلی که ترافیک پروازها از نظر تعداد تیرماه ۹۹ مشابه ترافیک پروازی تیرماه ۹۸ است و از نظر تعداد مسافر نیز ۷۵ درصد تعداد مسافرانی است که در تیرماه سال قبل در این فرودگاه تردد داشته اند.
مرادی اشاره کرد: این مساله سبب شد تا جمعیت بالایی در ترمینال های مهرآباد تردد کنند و در این حال یک به یک پروتکل های بهداشتی رعایت می شود.
وی اشاره کرد: برمبنای مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا کلیه مسافران موظف به زدن ماسک بوده و حتی در همه ترمینال ها ماسک با قیمت دولتی به مسافران عرضه می شود و همه مسافران با نرخ ۱، ۵۰۰ تومان برای هر ماسک می توانند آنرا ترمینال های مسافری مهرآباد خریداری کنند.
مدیرکل فرودگاه مهرآباد بیان داشت: دوربین های حرارتی در ترمینال نصب گردید و شبانه روز در حال رصد درجه حرارت بدن مسافران است.
اگر مسافری درجه حرارت بالاتر از رقم اعلام شده از طرف وزارت بهداشت باشد بلافاصله از سایر مسافران جدا شده و معاینات اولیه بر روی انجام می شود و سپس در صورت داشتن سایر علایم به بیمارستانها و مراکز درمانی معرفی می گردند.
مرادی با تاکید بر انجام کلیه مراحل ضدعفونی در همه اماکن فرودگاه مهرآباد اشاره کرد: با هماهنگی و مذاکره با شرکت های هندلینگ و هواپیمایی رعایت مصوبات وزارت بهداشت و ستاد ملی مبارزه با کرونا و سازمان هواپیمایی کشوری را در پروازها انجام می شود. اتوبوس های حمل مسافران از سالن های ترانزیت به هواپیما با ظرفیت ۵۵ درصد مبادرت به جابجایی مسافر می کند اما داخل هواپیما را شرکت های هواپیمایی موظف به ضدعفونی هستند و فرودگاه از این نظر مسئولیتی ندارد.
وی به استفاده از تیم های پزشکی در این فرودگاه اشاره و اظهار نمود: روزانه این تیم های پزشکی مبادرت به معاینه کامل کارکنان فرودگاه کرده و اگر در صورت مشاهده کوچک ترین علایم در آنها سریعاً از زنجره خدمت جدا شده و برای معاینات تکمیلی و معاینات درمان به مراکز معرفی شده از طرف وزارت بهداشت و شرکت فرودگاه ها اعزام می شوند.
عضو هیئت مدیره شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران درباره کاهش فشردگی ساعات پروازی این فرودگاه و حجم تردد مسافران گفت: در این خصوص مذاکراتی با شرکت های هواپیمایی داشتیم تا تعداد مسافران را کاهش دهند.
روز گذشته نیز مدیرکل ایستگاه تهران هواپیمایی جمهوری اسلامی اعلام نمود که مسافران این شرکت هواپیمایی با حداکثر لود پروازی ۷۰ درصد مبادرت به مسافرگیری و انجام پروازها می کنند.
مرادی اظهار داشت: سایر شرکت های هواپیمایی هم لود ۷۰ درصد را رعایت کرده اند. همین طور ترمینال ۱ فرودگاه مهرآباد را که در زمان شیوع موج اول کرونا تعطیل کرده بودیم مجدداً به چرخه پروازی بازگرداندیم و سه شرکت هواپیمایی برای مسافرگیری از ترمینال یک اقدام می کنند. این مساله از انباشت جمعیت در یک ترمینال خاص جلوگیری کرده است.
عضو هیئت مدیره شرکت فرودگاه ها بیان داشت: پروازها هم اکنون از ساعت ۴ بامداد شروع شده و تا ۱۲ شب ادامه دارد و در نتیجه ساعات پروازی را در این فاصله پراکنده کرده ایم.


منبع:

1399/04/27
21:17:18
5.0 / 5
2596
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان