در تیرماه

متوسط قیمت مسكن در تهران به حدود ۲۱ میلیون تومان رسید

متوسط قیمت مسكن در تهران به حدود ۲۱ میلیون تومان رسید به گزارش بازسازی خانه دفتر اقتصاد مسكن وزارت راه و شهرسازی متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسكونی در تیرماه پایتخت را ۲۰ میلیون و ۹۸۶ هزار تومان اعلام نمود.به گزارش بازسازی خانه به نقل از مهر، دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی گزارش بازار مسکن در تیرماه سال جاری تهران را اعلام نمود.
بر اساس این گزارش، متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در تیرماه در پایتخت ۲۰ میلیون و ۹۸۶ هزار و ۱۰۰ تومان بود که نسبت به ماه گذشته (خرداد ۹۹) رشد ۱۰ درصدی و نسبت به ماه مشابه سال قبل (تیرماه ۹۸) رشد ۵۴.۱ درصد داشته است.
همچنین تعداد مبایعه نامه ها در تیرماه سال جاری در تهران ۱۴ هزار و ۳۳۰ فقره بوده که نسبت به خرداد سال جاری ۲۹.۷ درصد و نسبت به تیرماه سال قبل ۱۹۲.۶ درصد رشد داشته است.
گران قیمت ترین منطقه تهران، منطقه یک با متوسط قیمت هر متر ۴۵ میلیون و ۳۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان بود. این در شرایطی است که ماه گذشته متوسط هر متر مسکن در این منطقه ۴۲ میلیون و ۴۹۹ هزار و ۹۰۰ تومان اعلام شده بود.
منطقه سه هم در تیرماه سال جاری با متوسط هر متر ۳۸ میلیون و ۴۲۴ هزار تومان معادل ۵ میلیون تومان نسبت به ماه گذشته رشد قیمت داشته است.
ارزان ترین منطقه پایتخت، منطقه ۱۸ با متوسط متری ۹ میلیون و ۶۲۵ هزار و ۲۰۰ تومان و بعد از آن منطقه ۲۰ با متوسط قیمت ۹ میلیون و ۷۹۸ هزار و ۶۰۰ تومان بوده است.
بیشترین تعداد معاملات در منطقه ۵ با هزار و ۹۳۸ فقره و بعد از آن مناطق ۴ و ۲ به ترتیب هزار و ۱۱۹ و هزار و ۷۹ فقره معامله مسکن قرار داشته است.
کمترین تعداد معاملات مسکن به منطقه ۱۹ با ۷۳ فقره بود. این در شرایطی است که میانگین قیمت در این منطقه (۱۹) ۱۱ میلیون و ۶۷۵ هزار تومان برآورد شده است.
ارزش ریالی معاملات مسکن در تیرماه سال جاری ۲۵ هزار میلیارد تومان بود. این در شرایطی است که این شاخص در تیرماه سال قبل ۵ هزار و ۴۷۰ میلیارد تومان تعیین شده است که رشد ۳۵۸ درصدی ارزش معاملات در تیرماه رقم خورده است. ضمن اینکه در ۴ ماه ابتدایی سالجاری ۶۰ هزار و ۸۴۰ میلیارد تومان ارزش ریالی کل معاملات مسکن برآورد شده است.


1399/05/08
15:11:35
5.0 / 5
3082
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان