مركز آمار ایران اعلام كرد

تورم تولیدكننده محصولات گاوداری به ۱۸ درصد رسید

تورم تولیدكننده محصولات گاوداری به ۱۸ درصد رسید بازسازی خانه: تغییرات میانگین شاخص قیمت تولیدكننده محصولات گاوداری های صنعتی در داخل كشور در چهار فصل منتهی به فصل بهار ۱۳۹۹ به 17.8 درصد رسید.به گزارش بازسازی خانه به نقل از مهر، شاخص قیمت تولیدکننده محصولات گاوداری های صنعتی کشور بهار ۱۳۹۹ (۱۰۰=۱۳۹۰) از طرف مرکز آمار ایران منتشر گردید.
تورم فصلی
تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش گاوداری های صنعتی نسبت به فصل قبل (تورم فصلی) در فصل بهار ۱۳۹۹ به ۲.۰ درصد افزایش رسید که در مقایسه با همین اطلاع در فصل قبل (۱.۳-)، ۳.۳ واحد درصد افزایش دارد. در بین قلم های گاوداری صنعتی، کمترین تورم فصلی مربوط به قلم گاوتلیسه (۵.۵- درصد) و بیش ترین آن مربوط به قلم کود (۱۷.۰ درصد) است.
تورم نقطه به نقطه
تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش گاوداری های صنعتی نسبت به فصل مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) در فصل بهار ۱۳۹۹ به ۱.۵۰ درصد رسید که در مقایسه با همین اطلاع در فصل قبل (۳.۹۶)، ۲.۴۶ واحد درصد کاهش داشته است. به عبارتی، میانگین قیمت دریافتی توسط تولیدکنندگان محصولات گاوداری های صنعتی به ازای تولید قلم های خود در داخل کشور، در فصل بهار ۱۳۹۹ نسبت به فصل بهار ۱۳۹۸، ۱.۵۰ درصد افزایش دارد. در میان قلم های گاوداری های صنعتی، کمترین تورم نقطه به نقطه مربوط به قلم گاو تلیسه (۲۲.۲۵- درصد) و بیش ترین آن مربوط به قلم کود (۳۲.۰۴ درصد) است.
تورم سالانه
تغییرات میانگین شاخص قیمت تولیدکننده محصولات گاوداری های صنعتی در داخل کشور در چهار فصل منتهی به فصل بهار ۱۳۹۹ نسبت به زمان مشابه در سال قبل به ۱۷.۸ درصد رسید که نسبت به همین اطلاع در فصل قبل (۳۶.۲)، ۱۸.۴ واحد درصد کاهش نشان میدهد. در فصل مورد بررسی، در بین قلم های گاوداری های صنعتی در کشور، کمترین تورم سالانه مربوط به قلم گاو تلیسه (۰.۶۴ درصد) و بیش ترین آن مربوط به گوساله نر زیر چهار ماه (۳۵.۸ درصد) است.
شاخص استانی
بررسی شاخص قیمت تولیدکننده محصولات گاوداری های صنعتی کشور در بهار ۱۳۹۹ نشان میدهد که شاخص بیشتر استان های کشور نسبت به فصل قبل با افزایش روبه رو بوده است. بیشترین میزان افزایش مربوط به استان یزد با ۱۳.۵۰ درصد و بیشترین میزان کاهش مربوط به استان گلستان با ۵.۳۴ درصد کاهش است.
مقایسه شاخص کل استانها در فصل جاری نسبت به فصل مشابه سال قبل نشان میدهد که بیشترین درصد تغییر مربوط به استان یزد با ۲۳.۲۸ درصد و کمترین آن مربوط به استان مرکزی با ۱۳.۳۱ درصد کاهش است.


منبع:

1399/05/14
22:49:15
5.0 / 5
3018
تگهای خبر: تورم , تولید , صنعت , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان