وزیر راه:

مدیرعامل جدید سازمان هواپیمایی بازنشسته نیست

مدیرعامل جدید سازمان هواپیمایی بازنشسته نیست به گزارش بازسازی خانه وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینكه رئیس جدید سازمان هواپیمایی كشوری بازنشسته نیست، اظهار داشت: به علت لزوم های سازمانی، شاهد تغییر و تحول در این سمت بودیم.به گزارش بازسازی خانه به نقل از مهر، محمد اسلامی بامداد امروز در مراسم تودیع و معارفه رؤسای سابق و جدید سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به اینکه در اوج تحریم های ظالمانه ضد صنعت هوانوردی هستیم، اظهار داشت: هیچ کشوری مثل ما با چنین شدت تحریمی مواجه نبوده است.
وی افزود: آنها با تحریم های خود به دنبال ساقط کردن انقلاب و ایجاد هرج و مرج هستند اما با تلاش شبانه روزی، کشور پیشرفت کرده است و هم اکنون در حوزه مقاوم سازی اقتصاد هستیم. اقتصاد ما باید مقاومت بازدارنده داشته باشد.
وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: وقت ما در صنعت هوانوردی صرف پرونده های بیخودی می شود که لله نیستند؛ منافع شخصی در صنعت هوانوردی زیاد شده است.
اسلامی تصریح کرد: رابطه من و عابدزاده، رابطه وزیر و معاون وزیری نیست. ما در این وزارتخانه با همه مسؤلان کار گروهی می نماییم.
وی اظهار داشت: قصدم این نبود که تورج دهقانی زنگنه را در این مقطع از مدیرعاملی هما جابجا کنم؛ جابجایی این دو مسئول (ریاست سازمان هواپیمایی و مدیرعاملی هما) مصوبه دولت می خواهد و زمان برد تا این جابجایی صورت گیرد. روز طرح مبحث در دولت هم نیمی از وقت هیئت دولت به موضوعات هوانوردی گذشت. با عنایت به شناختی که رئیس جمهور از این دو مسئول داشت و همینطور نظر مثبت رهبر معظم انقلاب به این دو نفر، توانستیم آنها را در سِمَت های خود جابجا نماییم.
وزیر راه و شهرسازی در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مبحث تغییر مدیران سازمان هواپیمایی و هما مبحث حائز اهمیتی است که دولت و شخص رئیس جمهور بر انجام این انتصاب تاکید داشتند تا در ایجاد انضباط فراگیر در صنعت هوانوردی این تغییرات صورت گیرد. فرد منصوب هم دارای دانش بوده و تجارب موفقی دارد.
به گفته اسلامی، برای سازمان هواپیمایی کشوری توسعه تعاملات با ایکائو (سازمان جهانی هوانوردی) و کشورهای گوناگون در ارجحیت است.
وی در پاسخ به پرسشی درباره سفر هوایی برخی بیماران کرونایی تصریح کرد: بر مبنای تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا، هرگونه جابجایی بیماران کرونایی جُرم است و فرد بیمار مرتکب جرم شده است ازاین رو به هیچ عنوان بیمار کرونایی با هواپیما مسافرت نکرده است البته در فرودگاه ها همچنان تب سنجی انجام می شود که تنها نشانه مشکوک بودن به کرونا است. در صورت داشتن شرایط مشکوک به کرونا، از ورود فرد مبتلا به هواپیما جلوگیری می شود.
وزیر راه و شهرسازی درباره علت جابجایی عابدزاده اظهار داشت: آقای عابدزاده خدمت کرد و پنج سال در سمت ریاست سازمان هواپیمایی کشوری بود. به علت لزوم های سازمانی، شاهد تغییر و تحول در این سمت بودیم.
اسلامی در مورد امن بودن آسمان ایران تصریح کرد: آسمان ایران امن ترین آسمان برای پروازهای عبوری است البته شیطنت هایی می شود و به علت مداخلات استکبار جهانی که وانمود می کند آسمان ایران ناامن است، برخی اطلاعیه ها صادر می شود.
وی افزود: یک شرکت انگلیسی در منتهی الیه خط شرقی عراق یک خط هوایی باز کرده و با قیمت بسیار پایین شرکت های هواپیمایی را ترغیب به عبور از این منطقه می کند. هرازگاهی چنین شیطنت هایی به خرج می دهند اما به صورت کلی کاهش پروازها در دنیا به علت انتشار کرونا هم وجود داشته اما ما در مورد شیطنت ها تلاش می نماییم تا با روشنگری، برخی مداخلات استکبار را از سر راه برداریم.
اسلامی درباره شاغل یا بازنشسته بودن رئیس جدید سازمان هواپیمایی و مدیرعامل هما اظهار داشت: هر دو امیر، شاغل هستند و بازنشسته نیستند.
وزیر راه و شهرسازی در مورد بازخوانی جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی اظهار داشت: EVR و CVR (جعبه های سیاه هواپیمای اوکراینی) در فرانسه بازخوانی و دیتاها و محتواها با هم تطبیق داده شده اند و منتظر گزارش نهایی هستیم. اینکه کانادا یا کشور دیگری بیانیه بدهد، اهمیتی ندارد؛ ما بر طبق اَنکس ۱۳ ایکائو کار خویش را انجام می دهیم.


منبع:

1399/05/19
21:16:07
5.0 / 5
2811
تگهای خبر: توسعه , سازمان , شركت , شهرسازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان