یك مقام مسئول خبر داد؛

بهره برداری از فاز یك آزادراه تهران شمال

بهره برداری از فاز یك آزادراه تهران شمال به گزارش بازسازی خانه مدیرعامل شركت ساخت و توسعه از پیشرفت ۸۸ درصدی فاز یك آزادراه تهران ـ شمال اطلاع داد و اظهار داشت: در وضع موجود، می توان از قطعه یك این آزادراه بهره برداری كرد.به گزارش بازسازی خانه به نقل از مهر، خیرالله خادمی در حاشیه دومین نمایشگاه حمل و نقل و صنایع وابسته در نشست خبری با اشاره به اینكه شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل كشور، تعهد احداث ۴۱ هزار كیلومتر انواع شبكه های ریلی و جاده ای را در دستور كار دارد، اظهار داشت: ۱۶ هزار كیلومتر از این میزان، شامل انواع جاده و ریل تحویل و عملیات اجرای آنها تكمیل شده است، بخش دیگری هم در حال اجرا بوده و مقداری از این تعهدات، عملیات اجرای آنها هنوز شروع نشده است.
وی ادامه داد: شركت ساخت و توسعه قرارداد احداث ۳۴۱۰ كیلومتر شبكه ریلی را در دست ساخت دارد و ۵۰۰۰ كیلومتر راه آهن دیگر هم در دست مطالعه داریم كه باید تأمین اعتبار شوند.
خادمی اضافه كرد: این شركت قرارداد احداث ۳۹۰۰ كیلومتر آزادراه را نهایی كرده كه ۱۹۳۰ كیلومتر آن در حال اجرا بوده و مابقی در حال مطالعه است؛ ضمن اینكه در بخش آزادراهی، تمایل سرمایه گذاران برای مشاركت در ساخت در حال افزایش است.
معاون وزیر راه و شهرسازی تاكید كرد: شركت ساخت و توسعه همینطور احداث ۷۷۵۰ كیلومتر بزرگراه و راه اصلی را در دست اجرا دارد و از ابتدای امسال كه بحث مدیریت احداث راه روستایی به این شركت واگذار شد، متعهد به ساخت ۳۰۰۰ كیلومتر راه روستایی شد كه ۱۰۰۰ كیلومتر آن جزو تعهدات سال ۹۶ است و تا آخر سال جاری به اتمام می رسد.
به گفته خادمی، اعتبار مورد نیاز برای احداث ۴۱ هزار كیلومتر انواع راه شامل جاده و ریل، ۱۴۲ هزار میلیارد تومان است.
مدیرعامل شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل كشور اظهار نمود: در بخش پروژه های اقتصاد مقاومتی در سال ۹۶ می بایست ۲۶۳۰ كیلومتر انواع راه و ریل بسازیم كه ۵۱۶ كیلومتر آن، مسیر ریلی و ۲۳۷ كیلومتر آن، توسعه آزادراهی است كه جزو تعهدات ما در سال ۹۶ بوده و بخشی از آن به سال ۹۷ منتقل می گردد. همینطور نسبت به ساخت ۸۵۰ كیلومتر بزرگراه در پروژه های اقتصاد مقاومتی سال ۹۶ تعهد داریم كه تا آخر امسال تكمیل خواهد شد. ازاین رو به طور كل پیشرفت پروژه های تعریف شده در بخش اقتصاد مقاومتی تابحال ۷۷ درصد است.
وی درباره كاهش بودجه شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل كشور در سال ۹۷ اظهار داشت: رویكرد سازمان برنامه و بودجه این است كه برای پروژه های عمرانی، كمتر از ردیف های بودجه ای دولتی استفاده كند و بیشتر به سمت تأمین اعتبار از محل منابع بخش خصوصی و فاینانس حركت كند؛ بنابراین كاهش چشمگیر بودجه شركت ساخت (۴۹ درصد) را در ردیف های اعتباری سال ۹۷ خواهیم داشت.
خادمی درباره قطعه یك آزادراه تهران ـ شمال تصریح كرد: پیشرفت این پروژه طبق برنامه در حال انجام می باشد و همكاری خوبی با بنیاد مستضعفان داریم؛ پیشرفت فیزیكی این پروژه تا روز گذشته ۸۸ درصد بود كه با عنایت به اینكه ۱۲ درصد باقی مانده مخل تردد نیست، می توانیم در وضعیت موجود، از آن بهره برداری كنیم. از دیگر اقدامات انجام شده در این آزادراه، دو پوششه كردن سقف سرتاسر تونل هایی است كه طول آنها قابل توجه بوده و این اقدام با هدف افزایش ایمنی در برابر آتش سوزی انجام می گردد. بخشی از مسیر هم به صورت رویه ی بِتُنی ساخته خواهد شد.
 

1396/09/28
17:10:02
5.0 / 5
5160
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان