معاون سازمان بنادر

اعتراض حقوقی ایران به توقیف سوخت صادراتی به ونزوئلا

اعتراض حقوقی ایران به توقیف سوخت صادراتی به ونزوئلا بازسازی خانه: معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی بابت توقیف كشتی های حامل سوخت صادراتی ایران به ونزوئلا، به سازمان جهانی دریانوردی اعتراض حقوقی كرد.جلیل اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد سرقت کشتی های حامل سوخت صادراتی ایران به ونزوئلا تصریح کرد: صادرات فرآورده های نفتی و سوخت با عنایت به سیاست های دولت و نظام باید صورت گیرد و ما تلاش می نماییم در سازمان بنادر تحریم ها مانعی بر سر صادرات فرآورده های نفتی و دیگر کالاها نباشد.
وی اضافه کرد: با هماهنگی هایی که با لایه های مختلف حاکمیتی در بخش صادرات و حمل و نقل انجام شده، تلاش می نماییم تا مسیر صادرات دریایی به صورت مستمر صورت گیرد.
معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی خاطرنشان کرد: در بخش صادرات فرآورده ها، انجام صادرات با هماهنگی شرکت ملی نفت، سازمان بنادر و دریانوردی و شرکت های حمل سوخت انجام می شود. سازمان بنادر هم موظف است تا فرآیندهای حاکمیتی آن شامل ایمنی حمل و نقل و ایمنی دریایی را کنترل کند تا مشکلی در این خصوص پیش نیاید.
اسلامی خاطرنشان کرد: همینطور موظفیم تا جلوی توقف و بسته شدن مسیر صادرات و تردد کشتی های حامل سوخت ونزوئلا و دیگر کشورها را بگیریم.
این مقام مسئول در سازمان بنادر و دریانوردی در پاسخ به پرسشی در مورد شکایت ایران به سازمان جهانی دریانوردی (IMO) در مورد توقیف کشتی های حامل سوخت ایران به ونزوئلا تصریح کرد: ما در مقاطع مختلف و در اتفاقات گوناگون در چارچوب بیانیه های اعتراضی، اعتراض خویش را به آیمو اعلام نموده ایم که از کشتی های آزاد ایران جلوگیری می شود.
وی با تاکیر بر اینکه محموله های سرقت شده متعلق به ونزوئلا است، افزود: در مورد توقیف کشتی های حامل سوخت به ونزوئلا هم چندین بار با دبیر کل سازمان جهانی دریانوردی صحبت و اعتراض خویش را اعلام نموده ایم. این برای نخستین بار است که آنها قول داده اند که این مورد را پیگیری کنند.
به گفته اسلامی هم اکنون محموله سوخت صادراتی ایران به ونزوئلا که از جانب آمریکا توقیف شده بود در یکی از بنادر این کشور تخلیه شده است


منبع:

1399/06/05
13:05:54
5.0 / 5
2230
تگهای خبر: بنادر , سازمان , شركت , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان