با پیگیری های بانك مركزی؛

پرداخت كمك ودیعه مسكن سرعت گرفت

پرداخت كمك ودیعه مسكن سرعت گرفت بازسازی خانه: تابحال تعداد 2358 پرونده در بانكهای عامل بمنظور دریافت تسهیلات بانكی كمك ودیعه مسكن تشكیل و از تعداد یاد شده، 1639 فقره تسهیلات به مبلغ 285.250 میلیون ریال به متقاضیان پرداخت شده است.


به گزارش بازسازی خانه به نقل از بانک مرکزی، در امتداد اجرای مصوبه ستاد اقتصادی دولت و مصوبه مورخ ۱۱ ‏مرداد ماه ۱۳۹۹«ستاد ملی مقابله با کرونا»، بانک مرکزی هرگونه همکاری و هماهنگی لازم بمنظور تسریع در اعطای تسهیلات بانکی به مستأجران (کمک ودیعه مسکن) را با «وزارت راه و شهرسازی» و بانکهای عامل اعطای تسهیلات یاد شده را در دستور کار خود قرار داده است.
از این رو بانک مرکزی، در انجام امور محوله خود، همچون ابلاغ توزیع بانکی تسهیلات یاد شده به بانک های عامل، تهیه توزیع بانکی ـ استانی و ارسال آن به وزارت راه و شهرسازی برای انجام سایر امور مربوطه، برگزاری جلسات گوناگون بمنظور تهیه دستورالعمل بانکی مرتبط و ابلاغ آن به بانکهای عامل (طی نامه شماره ۱۶۴۳۱۱ ‏.۹۹ مورخ ۲۸ مرداد ماه ۱۳۹۹) اقدامات لازم را به عمل آورده است.
براساس پیگیری های به عمل آمده علت تأخیر در پرداخت تسهیلات یاد شده مشکلات مربوط به سامانه «طرح اقدام ملی» (مرتبط با وزارت راه و شهرسازی) و نحوه اتصال کاربران بانکهای عامل به آن سامانه و همین طور نحوه معرفی متقاضیان به شعب بانک ها بوده است که بعد از پیگیری موضوع توسط این بانک، «وزارت راه و شهرسازی» در هفته گذشته نسبت به برگزاری جلسه و رفع مشکلات بانک ها و تعیین نحوه معرفی متقاضیان به شعب بانک ها اقدام نموده است. براین اساس، در حال حاضرپرداخت تسهیلات کمک ودیعه مسکن سرعت گرفته و تمام شعب بانکهای عامل در سامانه طرح اقدام ملی برای انتخاب، در دسترس متقاضیان قرار گرفته است.
همچنین، در امتداد پشتیبانی از متقاضیان دریافت تسهیلات یاد شده، تأکیدات لازم در خصوص اعطای تسهیلات با ستاندن وثایق مندرج در دستورالعمل بانکی ابلاغی به تمام بانکهای عامل انجام شده است.
در اختتام خاطرنشان می شود، وثایق مربوط به تسهیلات ودیعه مسکن متناسب با مبلغ تسهیلات و به تشخیص بانک عامل، هرکدام از موارد زیر یا تلفیقی از آنهاست:
الف‏-گواهی کسر از حقوق
ب‏- گواهی کسر از مستمری خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی.
ج‏- سهام عدالت
د‏- در تسهیلات ۱۵۰ میلیون ریالی ستاندن سفته یا چک فرد متقاضی به تشخیص بانک عامل
ه ‏- در تسهیلات بیش از ۱۵۰ میلیون ریالی ستاندن سفته یا چک فرد متقاضی به تشخیص بانک عامل به همراه یک ضامن.


منبع:

1399/06/17
19:48:24
5.0 / 5
2180
تگهای خبر: بانك , تسهیلات , سازمان , سهام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان