رئیس دفتر مقام معظم رهبری:

خیلی از مردم در پرداخت اجاره خانه های خود وامانده اند

خیلی از مردم در پرداخت اجاره خانه های خود وامانده اند بازسازی خانه: رئیس دفتر مقام معظم رهبری با اعلان اینكه خیلی از مردم در پرداخت اجاره خانه های خود وامانده اند، اظهار داشت: حكومت اگر به اندازه كافی مسكن تولید نماید، قسمتی از این مشكلات حل می شود.به گزارش خبرنگار، حجت الاسلام والمسلمین محمد محمدی گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری امروز در مراسم معارفه حجت الاسلام حسین روحانی نژاد نماینده جدید ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی که به دنبال رحلت آیت الله سیدهاشم رسولی محلاتی اخیراً از طرف مقام معظم رهبری به این سمت منصوب شده است، اظهار داشت: بنیاد مسکن منشأ خدمات بزرگ از شروع انقلاب تابحال نسبت به اقشار محروم بوده است. این خدمات در منظر همه مردم است، شما دعاگو زیاد دارید، این دعاها باارزش و یکی از الطاف خدا است.
وی افزود: یکی از مراجع تقلید به من گفت به حضرت آقا بگویید من برای شما زیاد دعا می کنم و در عین حال نگران هم هستم. وقتی به حضرت آقا اطلاع دادم ایشان گفتند به این مرجع تقلید سلام برسانید و بگویید به دعای شما نیاز دارم که نشانگر اهمیت دعاست.
رئیس دفتر مقام معظم رهبری با اعلان اینکه مکتب تشیع دراین زمینه سرآمد است و در بین فِرق اسلامی هیچ مکتبی مانند تشیع در امر دعا پربار نیست، اضافه کرد: از تابش، رئیس بنیاد مسکن انقلاب تشکر می کنم. خدمات این بنیاد در طول این مدت کم نظیر است و با همه محدودیت ها از جان مایه گذاشت و نیروهای این بنیاد به دستورات امام خمینی (ره) در فرمان تشکیل بنیاد جامه عمل پوشانده اند.
وی افزود: حضرت امام (ره) در فرمان تشکیل بنیاد مسکن در ۲۱ فروردین ۵۸ به مسئله مسکن در رژیم منفور پهلوی اشاره کردند و آنرا یکی از مصیبت بارترین مشکلات مردم دانستند که برخی تمام عمرشان را زیر بار بانک ها و سودجویان بوده اند تا بتوانند خانه ای برای خود دست و پا کنند. قشر عظیمی از فقرا در بیغوله ها بوده اند و بخش مهمی از درآمد خودرا صرف اجاره آن می کردند. نظام اسلامی این را برنمی تابد و همه بندگان خدا باید از زمین و مسکن بهره مند شوند.
محمدی گلپایگانی تصریح کرد: امیرالمؤمنین نیز در نامه تاریخی خود به مالک اشتر چهار رکن اساسی را برای حکومت اسلامی برمی شمارند که یکی از آنها آبادانی شهرها است. آبادی، مصادیق زیادی دارد که یکی از آنها شهرسازی است مانند ساخت بیمارستان، دانشگاه و خانه دار کردن بی خانمان ها.
رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب با اعلان اینکه هم اکنون نیز خیلی از مردم در پرداخت اجاره خانه های خود وامانده اند، اظهار داشت: عده ای هم بی انصاف، سودجو و فرصت طلب هستند که به مردم رحم نمی کنند. حکومت اگر به اندازه کافی مسکن تولید نماید، قسمتی از این مشکلات حل می شود.
وی، بنیاد مسکن را خاکریز اول حوادث دانست و اشاره کرد: هر جا زلزله یا سیل می آید بنیاد مسکن حضور دارد. حضرت امام (ره) وقتی تشکیل بنیاد مسکن را داد، دستور راه اندازی حساب ۱۰۰ امام را هم صادر کرد که این حساب تابحال برکات زیادی داشته است. هیچ حکومتی در دنیا سراغ نداریم که تا این حد با مردمش مهربان باشد.
محمدی گلپایگانی با اشاره به جنایاتی که ترامپ در دنیا می کند، اظهار داشت: ترامپ از نسل نازی های آلمان است. اگر تاریخ آمریکا را ببینید سرشار از جنایت و خونریزی است و چه بلاهایی که بر سر سیاهان و بردگان نیاورده اند. الان هم وقتی صحنه پا گذاشتن بر گردن آن سیاهپوست را می بینیم، لرزه بر تن انسان می افتد.
وی اشاره کرد: آنهایی که فکر می کنند اگر با آمریکا کنار بیاییم همه چیز خوب می شود، بدانند که خواب و خیال است و این چنین نیست. خداوند در قرآن می گوید دشمنان من را دوست خود ندانید. آنچه سبب شده باوجود همه محدودیت ها، سرپا بایستیم، همین ایستادگی ما تا پای جان است.
رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب به ایستادگی مردم در قضیه ویروس کرونا که خیلی از خانواده ها را عزادار کرده اشاره نمود و گفت: مردم از شام شب خود گذشتند و به پویش کمک مؤمنانه پیوستند. در کجای دنیا چنین چیزی وجود دارد؟
وی با اشاره به در پیش رو بودن هفته دفاع مقدس اشاره کرد: هیچ جای دنیا فردی مانند سردار سلیمانی پیدا نمی گردد. ایشان مالک اشتر حضرت آقا بودند. من بارها پیشِ رهبر معظم انقلاب بودم که سردار سلیمانی هم به محضر ایشان می رسید. آقا به وی ابراز محبت می کردند، ولی سردار سلیمانی ذره ای احساس غرور نمی کرد و دنبال شهادت بود. حزب الله هم اگر امروز حزب الله است و اسرائیل از نامِ سیدحسن نصرالله می ترسد، به این علت است که تربیت شده سردار سلیمانی است.
محمدی گلپایگانی یکی از موهبت های کشور را برخورداری از رهبری آگاه که حوادث را از قبل پیش بینی می کند، عنوان نمود و اضافه کرد: اینها تأییدات الهی است. امیدواریم خداوند به ایشان طول عمر دهد و بتوانیم در سایه ایشان به جایگاهی که مدنظر امام راحل بود برسیم.
وی در آخر به توفیقات مرحوم رسولی محلاتی نماینده سابق ولی فقیه در بنیاد مسکن اشاره و برای حجت الاسلام روحانی نژاد که سوابق درخشانی داشته است، در سمت نمایندگی ولی فقیه و این بنیاد آرزوی توفیق کرد.
گفتنی است در آخر این مراسم، با حضور وزیر راه و شهرسازی، رئیس دفتر مقام معظم رهبری، حجت الاسلام خاموشی رئیس سازمان اوقاف و حجت الاسلام قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی حکم انتصاب حجت الاسلام روحانی نژاد اعطا شد.


منبع:

1399/06/28
15:12:20
5.0 / 5
2157
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان