مهندسان ایرانی برای نخستین بار بوئینگ 747 را اورهال كردند

مهندسان ایرانی برای نخستین بار بوئینگ 747 را اورهال كردند بازسازی خانه: تعمیرات اساسی نخستین هواپیمای باری 747 ایرلاین ملی با همت مهندسان ایرانی به پایان رسید.به گزارش بازسازی خانه به نقل از مهر، رحیم باغبان مدیر آشیانه شماره یک هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در جمع خبرنگاران با اعلان اینکه یک فروند بوئینگ ۷۴۷ این شرکت هواپیمایی توسط مهندسان و متخصصان ایرانی به صورت کامل تعمیر اساسی (اورهال) شد، اظهار داشت: مدت زمان اورهال این هواپیما دو ماه بوده و امروز با همت مهندسان ایرانی به پایان رسیده و فردا بارگیری آن به مقصد دبی انجام می شود و بعد از بازگشت از امارات، در فرودگاه پیام کرج به زمین می نشیند.
وی افزود: بخش عمده ای از قطعات این هواپیما توسط مهندسان داخلی بازنگری شده است.
باغبان با اشاره به اینکه پس از گذشت ۶ سال، زمان اورهال این هواپیما رسیده بود، اظهار نمود: این هواپیما توسط متخصصان و مهندسان ایرانی تعمیر شده و بعنوان تنها ناوگان باری ایران بشمار می رود.
مدیر آشیانه شماره یک ایرلاین ملی با اشاره به اینکه هواپیمای ۷۴۷-۲۰۰ تنها ناوگان هواپیمای باری هواپیمایی جمهوری اسلامی محسوب می شود، اضافه کرد: این هواپیما در مواقع بحرانی همچون سیل، زلزله و دوران کرونا توانست کمک رسانی های بسیار زیادی را به هموطنان در شهرهای مختلف انجام دهد.
باغبان تصریح کرد: در زلزله اخیر کرمانشاه و همین طور در شهرهای شمالی این ناوگان چندین بار خدمات و کمک رسانی کرده و همین طور این هواپیما تا کنون چندین بار گوشت گوسفند را از کشورهای مختلف وارد ایران کرده است و بعنوان تنها ناوگان باری خدمت رسان به کشور بشمار می رود.
باغبان توضیح داد: عمده قطعات این هواپیما در داخل کارگاه های کشورمان ساخته شده و این خود بعنوان نماد مهمی در حوزه توان مهندسی کشور بشمار می رود.
وی تاکید کرد: این هواپیما در سال ۲۰۰۸ وارد ناوگان شده و با همت شبانه روزی مهندسان در فرودگاه امام خمینی (ره) و همین طور فرودگاه مهرآباد تعمیر شده است.
به گفته مدیر آشیانه شماره یک، مدت زمان تعمیر هواپیما دو ماه بوده که به صورت شبانه روزی در فرودگاه امام خمینی (ره) و همین طور فرودگاه مهرآباد انجام شده است.
باغبان اشاره کرد: در دوران کرونا با وجود آنکه مشکلات زیادی در کشور به وجود آمده بود، اما توانستیم خیلی از اقلام بهداشتی را از کشورهای مختلف وارد نماییم.
مدیر آشیانه شماره یک بیان کرد: تعمیر اساسی هواپیماهای مسافری بیشتر از هواپیمای باری زمان می برد؛ اما باتوجه به آنکه هواپیمایی راهبردی در کشور بشمار می رود بدین سبب بعنوان یکی از مهم ترین تعمیرات هواپیمایی جمهوری اسلامی بشمار می رود.
باغبان بیان کرد: هما پس از انقلاب جزو نخستین نهادهای تحریم شده از طرف آمریکا به شمار رفته و هم اکنون حدود ۴۲ سال است که هواپیمایی جمهوری اسلامی تحریم است، اما با این وجود با توان و همت مهندسان ایرانی توانسته ایم تمامی تعمیرات را انجام دهیم.
وی اظهار نمود: ایرلاین ملی ایران ۵۸ سال قدمت دارد و تمامی تعمیرات کوچک و بزرگ هواپیماهای مختلف شرکت های هواپیمایی خارجی همچون لوفت هانزا را هم انجام می دهیم.


منبع:

1399/07/01
19:38:00
5.0 / 5
2452
تگهای خبر: تخصص , خدمات , ساخت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان