ماندگاری ۲ و چهار دهم میلیون تن كالای اساسی در بندر امام خمینی (ره)

ماندگاری ۲ و چهار دهم میلیون تن كالای اساسی در بندر امام خمینی (ره) مدیركل بنادر و دریانوردی خوزستان از وجود 2 میلیون و 391 هزار تن انواع كالای اساسی در بندر امام خمینی آگاهی داد.


به گزارش بازسازی خانه به نقل از مهر، عادل دریس در نشست خبری تشریح آخرین وضعیت واردات کالاهای اساسی از بندر امام خمینی (ره) اظهار داشت: این بندر بعنوان شهر لجستیک غلات معرفی و ابلاغ گردید و در سه حوزه پیش کرانه، توسعه محوطه و پس کرانه برنامه های توسعه ای را در دستور کار داریم.
وی اضافه کرد: لایروبی خور موسی با ۴۰۰ میلیارد تومان وارد پروسه اجرا شده و در آخر لایروبی آن به میزان ۳.۵ میلیون متر مکعب شاهد افزایش ایمنی و عمق پهلوگیری کشتی ها خواهیم بود.
مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان راه اندازی ۴ ترمینال مکانیزه برای بندر امام را از دیگر برنامه های عمرانی این بندر دانست و اظهار داشت: هم اکنون ظرفیت بندر امام خمینی سه میلیون و ۴۰۰ هزار تن واردات غلات است که با راه اندازی ترمینال مکانیزه شماره ۴ این بندر با ظرفیت سه میلیون و ۸۰۰ هزار تن و داشتن سیلوی ۱۵۰ هزار تنی و همین طور ترمینال شماره ۳ آن با ظرفیت سه میلیون تن و با اعتبار ۵۸۰ میلیارد تومانی، ظرفیت واردات کالاهای اساسی این بندر افزایش خواهد یافت.
دریس اضافه کرد: همین طور راه اندازی ترمینال شماره دو بندر امام تا ظرفیت ۴ میلیون تن تا سه ماه آینده شروع می شود.
به گفته دریس، همه ترمینال های مذکور مکانیزه بوده و دیگر شاهد انتقال غلات از کشتی به کامیون و سپس انبار نخواهیم بود بلکه از مکنده به کاموایر و سپس سیلو به صورت مکانیزه منتقل خواهد شد که با این روند زمان توقف کشتی ها سه تا پنج روز کاهش پیدا می کند.
مدیرکل بنادر خوزستان درباب واردات کالاهای اساسی از شروع سال تابحال اظهار داشت: در طول این مدت ۱۸ میلیون و ۷۵ هزار و ۴۱۷ تن کالای اساسی و صنایع همجوار شامل پتروشیمی های خوزستان در بندر امام تخلیه و بارگیری شده که در مقایسه با زمان مشابه سال قبل رشد منفی ۲۲ درصد را نشان میدهد.
وی افزود: در مدت مذکور ۷ میلیون و ۳۰ هزار تن کالای اساسی تخلیه شده که ۱۹ درصد نسبت به زمان مشابه سال قبل منفی بوده است ولی ۷ میلیون و ۳۳۶ هزار تن کالای اساسی از این بندر ترخیص شده که علت بیشتر بودن ۳۰۰ هزار تنی کالاهای ترخیصی نسبت به کالاهای وارداتی، انتقال قسمتی از کالاهای اساسی وارد شده سال قبل به فهرست ترخیصی های امسال بوده است.
وی با اعلان اینکه روزانه ظرفیت حمل ریلی ۲۴ هزار تن کالای اساسی از بندر امام را داریم، اظهار داشت: از شروع سال تابحال ۷۶۱ هزار تن کالای اساسی با ریل از بندر به دیگر شهرها منتقل شده است.
مدیرکل بنادر خوزستان موجودی کالاهای اساسی در بندر امام خمینی را دو میلیون و ۳۹۱ هزار تن عنوان و اظهار نمود: ۲ میلیون و ۷۱۸ هزار تن مجموع کالاهای اساسی موجود در بنادر و کالاهای موجود در هشت کشتی پای اسکله برای تخلیه است.
دریس میزان رسوبات کالا در بندر امام خمینی را دو میلیون و ۴۰۰ هزار تن اعلام نمود و اضافه کرد: متوسط ماندگاری کالای بخش خصوصی در بندر امام دو ماه و بخش دولتی سه ماه است.
وی اشاره کرد: از شروع سال تابحال ۱۲۹ فروند کشتی کالای اساسی وارد بندر امام خمینی شده و مبادرت به تخلیه انواع کالاهای اساسی شامل گندم، ذرت، شکر، جو، دانه های روغنی، کنجاله سویا، برنج و روغن های خوراکی شده است.


1399/07/04
13:19:18
5.0 / 5
1894
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان