وزیر راه و شهرسازی:

رعایت مقررات ملی ساختمان در پروژه های مسكنی دولت الزامی است

رعایت مقررات ملی ساختمان در پروژه های مسكنی دولت الزامی است به گزارش بازسازی خانه وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: پروژه های مسكنی كه مقرر است شروع شود، رعایت مبحث ۱۹ مقررات ملی ساختمان در هنگام ساخت و ساز در آنها الزامی خواهد شدبه گزارش بازسازی خانه به نقل از مهر، محمد اسلامی امروز در مراسم رونمایی از سامانه پایش اطلاعات انرژی ساختمان با اشاره به اینکه کاهش مصرف انرژی برای حفظ محیط زیست و سلامت جامعه از اهمیت بالایی برخوردار است، اظهار داشت: وزارت راه و شهرسازی در بخش حمل و نقل جاده ای و ریلی بهینه سازی مصرف سوخت را در دستور کار دارد که در این عرصه در بخش ریلی با وزارت نفت تفاهم نامه امضا کرده ایم که لوکوموتیوهای دیزلی به LNG تبدیل گردد.
وی اضافه کرد: در بخش جاده ای نوسازی ناوگان جاده ای را در دستور کار داریم و همه معاهدات آن امضا شده و این مورد اجرا می گردد. شاهد نوسازی ناوگان جاده ای در آینده هستیم و از این طریق مصرف انرژی و سوخت در جاده ها کاسته می شود.
وزیر راه و شهرسازی به برنامه های این وزارتخانه در مورد کاهش مصرف انرژی در ساختمان اشاره و اظهار نمود: وزارت نفت هم از کاهش مصرف انرژی در ساختمان ها حمایت می کند.
وی افزود: مباحث مربوط به مقررات ملی ساختمان در بخش مصرف انرژی، مادامی که در طراحی و ساخت مورد اهتمام نباشد عملاً نمایشی است و ساخت و سازها همچنان سنتی باقی می ماند.
وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: سه فرایند را در بخش کاهش مصرف انرژی در ساختمان همزمان پیگیری می نماییم که شامل نشر مقررات آموزشی به مهندسان و دانشجویان رشته های مهندسی با همکاری وزارت علوم و مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی و درج این مباحث در دروس تخصصی دانشجویان مهندسی، رعایت انرژی سیوینگ در تولید مصالح و نهاده های ساختمانی و سومین سناریو هم ارتقا مهارت و صلاحیت سازندگان است که در نتیجه برچسب انرژی و شناسنامه ساختمان معنا خواهد یافت.
اسلامی درباره دریافت عوارض از عدم رعایت کنندگان مقررات ملی ساختمان اظهار داشت: از سازندگانی که این مباحث را رعایت نکنند دریافت عوارض در نظر گرفته ایم.
وی در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران خاطرنشان کرد: پروژه های مسکنی که مقرر است شروع شود، رعایت مبحث ۱۹ مقررات ملی ساختمان در هنگام ساخت و ساز در آنها الزامی خواهد شد.
وی در مورد قیمت فولاد و سیمان و عرضه خارج از بورس کالا فولاد برای اجرای پروژه های مسکنی دولت اظهار داشت: کنترل قیمت نهاده های ساختمانی وظیفه وزارت صمت است، قیمت تمام شده نهاده ها مورد بررسی قرار می گیرد و سازمان حمایت درباره قیمت تمام شده اظهارنظر خواهد نمود. سازمان تعزیرات هم در مورد عرضه آنها ورود می کند.
وی افزود: عرضه فولاد در بورس کالا به پروژه های مسکنی و عمرانی آسیب زد ولی وزیر صمت با اقداماتی که انجام داد جلوی افزایش قیمت فولاد و سیمان را گرفته است.
اسلامی درباره اجاره داری حرفه ای اظهار داشت: دستورالعمل اجاره داری حرفه ای تدوین شده و از شرکت های فعال در اجاره داری حمایت می نماییم وزارت راه و شهرسازی به این شرکت ها زمین ۹۹ ساله برای ساخت مسکن استیجاری عرضه می کند.منبع:

1399/07/24
11:13:55
5.0 / 5
2079
تگهای خبر: آموزش , اجاره , تخصص , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان