عملیات ریل گذاری راه آهن چابهار-زاهدان با حضور وزیر راه شروع شد

عملیات ریل گذاری راه آهن چابهار-زاهدان با حضور وزیر راه شروع شد عملیات ریل گذاری راه آهن چابهار-زاهدان با حضور وزیر راه و شهرسازی از سمت چابهار شروع شد.به گزارش بازسازی خانه به نقل از مهر، عباس خطیبی در حاشیه مراسم آغاز عملیات ریل گذاری راه آهن چابهار-زاهدان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از سال ۸۹ تفاهم نامه ساخت راه آهن چابهار –زاهدان میان شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل و قرارگاه خاتم الانبیا به امضا رسید اما پیشرفت جدی کار از سال ۹۳ شروع شد.
وی اضافه کرد: هم اکنون کل مسیر در هشت قطعه به طول ۶۲۸ کیلومتر فعال است و تابحال ۱، ۲۰۰ میلیارد تومان برای این پروژه هزینه شده است.
معاون ساخت و توسعه راه آهن شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور با اشاره به اینکه پروژه راه آهن چابهار-زاهدان با سرعت خوبی در حال اجراست و پیشبینی ما این است که تا آخر ۱۴۰۰ به بهره برداری می رسد، اظهار داشت: پیشرفت کل طرح ۴۸ درصد و میزان زیرسازی ۶۳ درصد است، تابحال از سمت زاهدان به سمت چابهار ۳۲ کیلومتر ریل گذاری شده و امروز ریل گذاری مسیر از سمت چابهار شروع می شود که قطعه یک پروژه محسوب شده و طول آن ۸۴ کیلومتر است.
خطیبی خاطرنشان کرد: اعتبار این پروژه از محل صندوق توسعه ملی تأمین شده که با مجوز مقام معظم رهبری ۳۰۰ میلیون یورو به این پروژه تخصیص داده شد.
وی افزود: تابحال ۱۰۰ میلیون یورو اعتبار از صندوق دریافت و هزینه کرده ایم و ۲۰۰ میلیون یوروی دیگر معادل ۸ هزار میلیارد تومان از این صندوق به تدریج دریافت خواهیم کرد.منبع:

1399/08/16
11:51:52
5.0 / 5
1754
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان