مقام ارشد شبكه بانكی:

سرمایه گذاری مردم در طرح ملی مسكن ۴ هزار میلیارد تومانی شد

سرمایه گذاری مردم در طرح ملی مسكن ۴ هزار میلیارد تومانی شد بازسازی خانه: مدیرعامل یك بانك دولتی درباره روند پیشرفت اقدامات و برنامه های در رابطه با تامین مالی طرح اقدام ملی مسكن از واریز 4 هزار میلیارد تومان از طرف متقاضیان آگاهی داد.به گزارش بازسازی خانه به نقل از بانک عامل بخش مسکن، محمود شایان با اشاره به اینکه شکل و میزان حمایت مالی-اعتباری بانک از پروژه های مسکن سازی در طرح اقدام ملی حکایت از اقدامات دو سویه این بانک برای تامین مسکن اقشار هدف دولت دارد، عنوان کرد: از آغاز اجرای طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن تا اختتام ماه آبان، ۱۵۸ هزار و ۲۹۶ نفر از متقاضیان واجد شرایط این طرح در سراسر کشور، در بانک مبادرت به افتتاح حساب کردند. از این تعداد بیش از ۱۰۰ هزار نفر تا کنون بخش هایی یا همه قسمت اول آورده نقدی تعیین شده از طرف وزارت راه و شهرسازی را به حساب خود واریز کرده اند.
وی اضافه کرد: مجموع پرداختی آورده نقدی پیش خریداران واحدهای مسکونی در طرح اقدام ملی مسکن از مشارکت ۴ هزار میلیارد تومانی متقاضیان حکایت دارد. از مجموع افرادی که در بانک بعنوان متقاضیان واجد شرایط مسکن ملی، افتتاح حساب انجام داده اند، نزدیک به ۱۰ هزار نفر، ساکن تهران هستند و در پروژه های استان تهران، ثبت نام انجام داده اند.
شایان اظهار داشت: طبق ضوابط به تصویب رسیده در وزارت راه و شهرسازی، متقاضیان مسکن ارزان در طرح اقدام ملی پس از آنکه توسط ادارات کل راه و شهرسازی استان ها، از بابت واجد شرایط بودن پالایش می شوند و به آنها اعلام می شود که شرایط لازم برای ورود به طرح را دارند، لازم است در مرحله بعد، این افراد در یکی از شعب بانک تخصصی بخش مسکن در شهر محل سکونت خود نسبت به افتتاح حساب برای پرداخت سهم شأن در طرح، اقدام نمایند.
مدیرعامل بانک دولتی عامل بخش مسکن درباره روند پیشرفت تامین مالی طرح اقدام ملی مسکن تاکید کرد: میانگین پرداخت آورده نقدی در مرحله اول از طرف متقاضیان واجد شرایط حدود ۴۰ میلیون تومان است. هر چند هنوز بیش از ۵۵ هزار نفر از افرادی که افتتاح حساب کرده اند هنوز واریزی نداشته اند که البته این متقاضیان نیز مطابق ضوابط دولت لازم است در مهلت زمانی تعیین شده و اعلام شده به آنها، مشارکت مالی خودرا با طرح اقدام ملی شروع کنند تا پروژه های مسکن سازی سر موقع و بدون تأخیر، پیشرفت کند و واحدها تحویل افراد شود.
شایان اعلام نمود: بیش از ۵۰ هزار نفر از متقاضیان واجد شرایط در طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن، بیش از ۴۰ میلیون تومان در قالب آورده نقدی به حساب خود واریز کرده اند و نزدیک به ۱۰۰ هزار نفر نیز بیش از ۳۰ میلیون تومان مشارکت داشته اند. آورده نقدی پیش خریداران در طرح اقدام ملی مسکن، متناسب با پیشرفت فیزیکی پروژه های مسکن سازی از طرف سازنده ها، به پروژه ها تزریق می شود. البته قسمتی از هزینه ساخت واحدهای مسکونی نیز توسط بانک تخصصی بخش مسکن به شکل تسهیلات بدون سپرده، تامین و پوشش داده می شود.
بانک تخصصی، متعهد به پرداخت ۱۴۰ هزار فقره وام ساخت مسکن شده است
خاطرنشان می شود تعهد این بانک در حمایت و تامین مالی از پروژه های طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن، پرداخت ۱۴۰ هزار فقره تسهیلات ساخت است. این تسهیلات بدون نیاز به سپرده گذاری، در اسرع وقت از محل منابع داخلی بانک مسکن به سازنده ها پرداخت می شود.
بر این اساس، تا کنون ۲۳۱ پروژه به ظرفیت ۲۳۰۰ واحد مسکونی از جانب وزارت راه و شهرسازی به بانک مذکور برای پرداخت تسهیلات معرفی شده است که از این تعداد، ۵۹ پروژه در حال تشکیل پرونده و تکمیل مدارک مورد نیاز برای دریافت تسهیلات ساخت از طرف سازندگان است.
همچنین قرارداد پرداخت تسهیلات با سازندگان ۱۷ پروژه مسکن ملی به ظرفیت ۲ هزار و ۴۵۹ واحد مسکونی منعقد شده است.


منبع:

1399/09/04
11:44:41
5.0 / 5
1450
تگهای خبر: بانك , تخصص , تسهیلات , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان