استفاده از ربات ها برای بسته بندی لوازم پزشكی بیمارستان ها

استفاده از ربات ها برای بسته بندی لوازم پزشكی بیمارستان ها شركت ˮرباتیكس آی ای امˮ(IAM Robotics) به تازگی در حال توسعه ربات هایی است كه می توانند لوازم پزشكی مورد نظر را از جعبه ها پیدا كرده و آنها را برای ارسال به بیمارستان بسته بندی كنند.


به گزارش بازسازی خانه به نقل از ایسنا و به نقل از پی جی، این شرکت مستقر در لارنسویل اخیراً با شرکت آمریکایی و چندملیتی فعال در زمینه عرضه تجهیزات پزشکی، داروسازی "جانسون و جانسون" همکاری کرده است و در حال کار برای تولید دستگاهی است که می تواند به سادگی همانند انسان ها یک فهرست داشته باشد و تک تک کالای مورد نظر خویش را از جعبه ها برداشته و بسته بندی کند.
به قول "تام گالوزو"(Tom Galluzzo) مدیر عامل و موسس این شرکت، ارتقای نرم افزار ربات ها به منظور بهبود کارایی آنها در انبارها است که این مورد سبب می شود یک مرتبه دیگر از دوش انسان ها برداشته شود. این ربات ها برای کار بخصوص در انبارهای جانسون و جانسون، جایی که تجهیزات پزشکی مانند کیت بخیه و اندام مصنوعی توسعه داده می شوند بسیار مناسب هستند چونکه ربات ها می توانند سریع ابزارهای مناسبی که بیمارستان برای درمان و جراحی بیماران سفارش داده را به سادگی پیدا و بسته بندی کنند.
بعنوان مثال برای بیماران بخش تروما، شرکت جانسون و جانسون حدود یک ساعت فرصت دارد تا کالا یا ابزار مناسب را به بیمارستان منتقل کند چونکه بعضی از بیماران در شرایط بحرانی هستند و می بایست کالا سریع انتخاب شده و بسته بندی شود.
"مایکل استرانگ"(Michael Strong) مدیر ارشد، بینش و نوآوری شرکت جانسون و جانسون اظهار داشت: یکی از بزرگترین خطراتی که حالا ما با آن مواجه هستیم عدم حضور و غیبت نیروی انسانی به علت بیماری کووید-۱۹ برای کار در چنین مکان هایی است. ازاین رو به کارگیری ربات های سیار مستقل به معنای این است که هنگام غیبت کارمندان به علت بیماری ربات ها می توانند در انبار کار کنند.
آقای استرانگ اظهار داشت: چشم انداز دراز مدت ما این است که سریعا تجهیزات پزشکی را به بیمارستان برسانیم تا هیچگاه یک عمل جراحی به علت دیر رساندن تجهیزات دیر انجام نشود.
آقای گالوزو اظهار داشت: از زمان راه اندازی شرکت در سال ۲۰۱۲، این شرکت شامل ۵۲ کارمند بوده است و سرمایه آن ۲۳ میلیون دلار است و از آن زمان تابحال ربات های بسیاری برای بخش های خرده فروشی، تولید و مراقبت های بهداشتی توسعه داده است. به قول توسعه دهندگان این ربات ها با هر بار شارژ می توانند ۱۰ الی ۲۰ ساعت کار کنند. جدید ترین مدل این ربات ها که این شرکت در بهار سال جاری عرضه خواهد نمود می توانند با سرعت پنج مایل در ساعت (هشت کیلومتر در ساعت) حرکت کنند. ربات ها می توانند با استفاده از وای فای با دیگر ربات ها و انسان ها ارتباط برقرار کنند.
اگر مشکلی پیش بیاید(محصولی گم شود، قفسه خالی باشد یا ربات کالایی را بیاندازد) این ربات ها دارای خصوصیت به نام "به من کمک کنید" هستند که به انسان ها اطلاع می دهند که به کمک آنها بروند. برای کمک به ربات ها در یادگیری و شناسایی کالاها این شرکت از دستگاهی به نام Flash استفاده می نماید که این دستگاه از هر محصول تصویری را ثبت می کند و جزئیات هر محصول را ضبط و جمع آوری می کند. بعنوان مثال اگر محصولی بسیار سنگین است به ربات گفته می شود تا ربات نیروی خویش را برای بلند کردن آن تنظیم کند.
آقای گالوزو اظهار داشت: با استفاده از ماشین های جدید، یک کارمند جعبه را برش می دهد و بقیه کارها را ربات انجام می دهد. ربات هم باید در مورد نحوه گرفتن کالاها به صورت دقیق عمل کند و مراقب باشد که کالا صدمه نبیند.
وی اظهار داشت: امیدواراست بتوانند طی دو یا سه سال آینده انبارهای "بدون لمس"(touchless) وجود داشته باشند که در آن تنها ربات ها کار می کنند که در آن صورت تعداد اثر انگشت انسان روی محصولات حدودا صفر خواهد بود.
منبع:

1399/09/04
16:17:34
5.0 / 5
1058
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان