دومین جلسه رسیدگی به اتهامات پوری حسینی انجام شد

دومین جلسه رسیدگی به اتهامات پوری حسینی انجام شد بازسازی خانه: دومین جلسه رسیدگی به اتهامات پوری حسینی رئیس پیشین سازمان خصوصی سازی به ریاست قاضی جواهری اجرا شد.به گزارش بازسازی خانه به نقل از قوه قضاییه، در ابتدای جلسه قاضی جواهری از نماینده دادستان خواست به ادامه قرائت کیفرخواست بپردازد.

نماینده دادستان در جایگاه قرار گرفت و در مورد اشکالات مربوط به قرارداد منعقده بین سازمان خصوصی سازی و قربانعلی فرخزاد اظهار داشت: متهم درباره نحوه واگذاری به فرخزاد می گوید که معاونت واگذاری، مدیر واگذاری و بقیه اعضای هیأت عامل به همه کسانی که برای آشنایی با سهام در حال فروش سازمان، مراجعه می کردند مجموعه ماشین سازی را پیشنهاد می دادند؛ اما به سبب شرایط نامناسب شرکت هیچکس حاضر به خرید سهام آن نمی شد و فرخزاد تنها کسی بود که قیمت مورد نظر سازمان را پذیرفت.

نماینده دادستان اضافه کرد: متهم درباره علت عدم برگزاری مزایده گفت در فروش سهام وکالتی سازمان، الزامی به برگزاری مزایده نیست و فروش مذاکره ای برای سازمان قابل قبول بود. این در حالیست که باید اینطور پاسخ داد که الزام به برگزاری مزایده وجود داشته است.

بلالی اضافه کرد: حسب دستورالعمل واگذاری سهام، می بایست تشریفات خاصی همچون گروه مذاکره کننده، ستاندن مجوز از هیأت واگذاری و سایر موارد رعایت می شد که انجام نگردید.

وی افزود: حسب ماده ۳ دستورالعمل واگذاری، در صورت تصویب مشتریان راهبردی و مدیران منصوب آنها باید شرایطی مثل ۵ سال سابقه فعالیت در زمینه بنگاه مورد واگذاری، تخصص و توان مالی، اقتصادی و حرفه ای متناسب با فعالیت بنگاه و عدم سوء پیشینه را داشته باشند لیکن خریدار قربانعلی فرخزاد در مصاحبه خبری اعلام نموده من سرمایه گذار و مالک هستم نه مدیرعامل. نامبرده دارای تحصیلات پنجم ابتدایی و بنا به اظهارات خودش دلال معامله آهن است.

نماینده دادستان اشاره کرد: شرکت ماشین سازی تبریز تولیدکننده محصولات راهبردی، انحصاری و دارای املاک و مستغلات فراوانی بوده است و بنگاه راهبردی محسوب می شده که پیشنهاد آنرا باید سازمان خصوصی سازی به هیأت واگذاری ارائه می کرد که این کار انجام نشد.
وی افزود: شرکت ماشین سازی تبریز تا پیش از واگذاری حدود ۳۰ نوع ماشین ابزار ساخته که تولید تقریباً تمامی آنها با لیسانس و مجوز کشورهای خارجی چک و اسلواکی، آلمان و تایوان صورت گرفته است.
بلالی اضافه کرد: شرکت مزبور با سابقه ای بیش از ۴۸ سال تا حالا مباردت به تولید و توزیع بیش از یکصد هزار ماشین ابزار در کشور کرده است و دارای صادرات به کشورهای آلمان، اتریش، عراق، ترکیه، سودان، سوریه و برخی کشورهای آفریقایی بوده و دارای برند ارزشمندی است. در صورتیکه دارایی نامشهود شرکت که همان دانش فنی، لیسانس و مجوزهای موخوذه و علامت تجاری است در قیمت گذاری این گروه لحاظ نشده است.

ادامه دارد...منبع:

1399/09/12
14:54:56
5.0 / 5
1578
تگهای خبر: ابزار , املاك , تخصص , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان