تعداد متقاضیان واقعی مسكن ملی

تعداد متقاضیان واقعی مسكن ملی مهر نوشت: وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: در حالیکه ۸۸۰ هزار نفر برای طرح اقدام ملی مسکن ثبت نام کرده بودند اما تنها ۱۴۰ هزار نفر آورده خویش را در بانک عامل واریز کردند.


محمد اسلامی قبل از ظهر امروز در حاشیه جلسه هیئت دولت در گفت وگوی زنده با شبکه خبر درباره ثبت نام فراگیری که در طرح اقدام ملی مسکن صورت گرفت، گفت: بیش از ۸۸۰ هزار نفر طرح تقاضا کردند؛ این تعداد تقاضا، ارزیابی و بررسی گردید و افراد واجد شرایط که ۴۳۴ هزار نفر هستند، در فهرست قرار گرفتند. وی ادامه داد: برای همه ۴۳۴ هزار نفر در شهرهایی که ثبت نام انجام شده بود، زمین و پروژه تعریف شده؛ افراد در دو دسته بوسیله دریافت زمین برای راه اندازی گروهی و یا مجتمع سازی هایی که با سازنده عقد قرارداد کنند، تعیین تکلیف شده اند. وزیر راه و شهرسازی افزود: قسمتی از این ۴۳۴ هزار نفر، مردمی هستند که در بافت فرسوده زندگی می کنند، حدود ۳۳ هزار پرونده از متقاضیان نوسازی بافت فرسوده، در بانک تشکیل پرونده داده اند و از تسهیلات ساخت و ساز در بافت فرسوده بهره مند می شوند. وی تاکید کرد: بدین سبب سه نوع ساخت و ساز در طرح اقدام ملی مسکن شامل شخصی سازی، مجتمع سازی از جانب سازنده حرفه ای و همینطور نوسازی بافت فرسوده، راه اندازی بنا خواهند داشت.
اسلامی تصریح کرد: نکته مهم این است که با تمدیدهای چند باره ای که انجام دادیم، مردم می بایست پول به حساب واریز می کردند تا کسانی که پول به حساب ریخته اند و افتتاح حساب کرده اند، به غیر از کسانی که زمین دریافت می کنند، حدود ۱۴۰ هزار نفر هستند؛ تشخیص و جمع بندی ما این است که اینها یا علاقه ای ندارند یا با وجود آنکه ده ها بار تمدید زمان واریز آورده ها را اطلاع رسانی کردیم، هنوز به این کار اهتمام نشان نداده اند. وی بیان کرد: بدین سبب جاهایی که ظرفیت خالی کردیم و شهرهایی که در دوره قبلی ثبت نام نکردیم، بزودی برای این چند شهر سامانه را باز می نماییم و ثبت نام خواهیم کرد همینطور کسانی که تشکیل پرونده داده اند هم با کسانی که واریزی نداشته اند، جایگزین می نماییم تا پروژه را تکمیل نماییم. ثبت نام جدید هم خواهیم داشت. وزیر راه و شهرسازی اشاره کرد: بدین سبب طرح ۴۰۰ هزار واحد مسکن شهری ما یک پروژه کاملاً اجرایی و عملیاتی است و همه در دست اجرا هستند؛ به تدریج که واحدهای مسکونی ما آماده شوند، متقاضیان تحویل می گیرند و در آن مستقر خواهند شد. بگفته اسلامی، ۲۰۰ هزار واحد هم مسکن محرومان است که بنیاد مستضعفان، کمیته امداد، بهزیستی، ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، قرارگاه محرومیت زدایی بسیج وسپاه، خیرین مسکن ساز و… در حال پیگیری و راه اندازی آنها هستند که سازمان برنامه و بودجه از محل جدول ۱۴ قانون بودجه هر سال، یارانه دولت را به آنها تخصیص می دهد تا آنها بتوانند از مسکن مناسبی که برایشان طراحی شده، بهره مند شوند. 223227

1399/10/12
13:00:28
0.0 / 5
861
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان