مقام مسئول در بنیاد مستضعفان:

هیچ یك از نیروگاه های بنیاد مستضعفان مازوت نمی سوزانند

هیچ یك از نیروگاه های بنیاد مستضعفان مازوت نمی سوزانند مدیرعامل نیروگاه های بنیاد مستضعفان ضمن اشاره به سهم ۵ درصدی در تولید برق کشور، تصریح کرد: هیچکدام از نیروگاه های بنیاد مستضعفان مازوت نمی سوزانند و تجهیزات استفاده از مازوت را ندارند.به گزارش بازسازی خانه به نقل از بنیاد مستضعفان، محسن امیری ضمن اشاره به فعالیت تمام نیروگاه های زیرمجموعه هلدینگ برق و انرژی صبا، اظهار نمود: نیروگاه های زیرمجموعه این هلدینگ جمعاً سهمی معادل ۵ درصد از برق ساخته شده در کشور را دارند و ظرفیت تولید آنها معادل بیشتر از ۳۸۰۰ مگاوات است.
مدیرعامل گروه برق و انرژی وابسته به بنیاد مستضعفان در واکنش به انتشار اخباری در خصوص استفاده از مازوت توسط بعضی از نیروگاه های کشور اضافه کرد: سوخت تمامی نیروگاه های زیرمجموعه این هلدینگ به جز نیروگاه چابهار، گاز است و در صورت قطعی گاز یا هر اتفاق دیگر، هیچیک از این نیروگاه ها، امکان سوزاندن مازوت و استفاده از این سوخت را به علت عدم دارا بودن تجهیزات متناسب با سوخت مازوت ندارند.
به گفته امیری، نیروگاه چابهار هم به علت عدم دسترسی آن منطقه به گاز، گازوئیل سوز است و این نیروگاه هم به هیچ وجه توانایی استفاده از سوخت مازوت را ندارد.
وی اظهار داشت: سوخت جایگزین گاز در نیروگاه هزار مگاواتی خرمشهر، نیروگاه علی آباد و نیروگاه قم گازوئیل است و نیروگاه خرم آباد هم با عنایت به جدید الاحداث بودن آن هنوز تجهیزات سوخت جایگزین گاز به صورت کامل در آن نصب نشده است.
امیری تصریح کرد: نیروگاه زرگان در اهواز هم که یک نیروگاه قدیمی است، تمام تجهیزات سوخت مازوت آن، در زمان واگذاری به بنیاد مستضعفان از مدار تولید خارج شد و این نیروگاه هم به هیچ وجه امکان سوزاندن مازوت و استفاده از این سوخت را ندارد.
مدیرعامل گروه برق و انرژی بنیاد مستضعفان خاطرنشان کرد: حضور بنیاد مستضعفان در صنعت برق و نیروگاهی کشور به علت کمک به توسعه زیرساخت هایی است که شاید بخش خصوصی تمایل کمتری برای ورود به آن دارد و ما در این مجموعه اقتصادی، نسبت به حفظ محیط زیست و میزان آلایندگی های نیروگاهی حساسیت بالایی داریم.

1399/10/16
11:36:04
0.0 / 5
800
تگهای خبر: احداث , توسعه , تولید , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان