اجاره بهای واحدهای مسكونی در پاییز چقدر افزایش یافت؟

اجاره بهای واحدهای مسكونی در پاییز چقدر افزایش یافت؟ بازسازی خانه: مرکز آمار ایران از افزایش ۶/۸ درصدی اجاره بهای واحدهای مسکونی در مناطق شهری در پاییز سال جاری اطلاع داد.


به گزارش بازسازی خانه به نقل از خبر آنلاین، مرکز آمار ایران، اعلام نمود: در فصل پاییز ۱۳۹۹، شاخص قیمت اجاره بهای واحدهای مسکونی در مناطق شهری، به عدد ۲۰۹، ۰ رسید که نسبت به فصل قبل (۱۹۵.۸)، ۶.۸ درصد افزایش داشته است. بر مبنای اعلام مرکز آمار ایران، یکی از بخش های مهم در برآورد شاخص قیمت مصرف کننده، بخش مسکن می باشد. این بخش شامل زیر بخش های "اجاره بهای واحدهای مسکونی" و "خدمات نگهداری و تعمیر واحد مسکونی" (تعمیرات جزئی واحد مسکونی: لوله کشی، گچ کاری، برق کاری، نصب ایزوگام و... ) می شود. بیشترین نرخ تورم فصلی در فصل پاییز ۱۳۹۹، در ارتباط با استان آذربایجان غربی با ۱۹.۰ درصد افزایش و کمترین آن در ارتباط با استان سیستان و بلوچستان با ۳.۹ درصد افزایش است. درصد تغییرات شاخص قیمت اجاره بها در پاییز ۱۳۹۹ نسبت به فصل مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه)، ۲۸.۴ درصد است که نسبت به فصل تابستان ۱۳۹۹ (۲۸.۹ درصد)، ۰.۵ واحد درصد کاهش نشان داده است.
بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه در ارتباط با استان کرمانشاه با ۳۸.۶ درصد افزایش و کمترین آن در ارتباط با استان سیستان و بلوچستان با ۱۲.۷ درصد افزایش است. به عبارتی خانوارهای استان کرمانشاه به صورت متوسط ۱۰.۲ واحد درصد بیشتر از میانگین کل کشور و خانوارهای استان سیستان و بلوچستان ۱۵.۷ واحد درصد کمتر از میانگین کل کشور در بخش اجاره بها هزینه کرده اند. نرخ تورم چهار فصل منتهی به فصل پاییز ۱۳۹۹ نسبت به دوره مشابه سال قبل در بخش اجاره بها، برابر ۲۶، ۰ درصد است. اطلاع مذکور در استان چهارمحال و بختیاری (۳۲.۸ درصد) بیشترین عدد و در استان آذربایجان غربی (۱۳.۳ درصد) کمترین عدد را نشان داده است. متوسط افزایش هزینه اجاره بها برای کل خانوارهایی که تمدید قرارداد داشته اند، در فصل پاییز ۱۳۹۹ برابر با ۳۴، ۰ درصد است. 223227


منبع:

1399/10/18
00:09:01
0.0 / 5
1175
تگهای خبر: اجاره , تورم , خدمات , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان