قسط وام مسكن ۵ و دو دهم میلیون تومان شد

قسط وام مسكن ۵ و دو دهم میلیون تومان شد به گزارش بازسازی خانه مهر نوشت: در حالیکه بانک مسکن از طرح جدید وام مسکن بدون احتیاج به سپرده و خرید اوراق خبر می دهد، اما رقم اقساط آن امکان دارد سبب کاهش استقبال مردم از این طرح شود.


مدیرعامل بانک مسکن امروز از شیوه جدید دریافت تسهیلات خرید مسکن اطلاع داده که در آن احتیاج به سپرده گذاری یا خرید اوراق تسهیلات مسکن حذف گردیده است. در همین خصوص محمد حسن مرادی، معاون مدیرعامل بانک مسکن در امور طرح و برنامه در یک برنامه زنده تلویزیونی در شبکه خبر عنوان کرد: بانک مسکن یکی از تسهیلاتی که برای خرید مسکن عرضه می دهد، از محل خرید اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن می باشد. وی ادامه داد: متقاضیان دریافت این تسهیلات، باید از بازار سرمایه اوراق گواهی حق تقدم تسهیلات مسکن خریداری کنند که هزینه ای برای آنها به دنبال دارد. مرادی افزود: به مناسبت هشتاد و دومین سالگرد تأسیس بانک عامل حوزه مسکن، از ۲۵ دیماه تا ۲۲ بهمن، کسانی که بخواهند از تسهیلات خرید مسکن استفاده کنند، نیازی نیست تا اندازه ۱۰۰ درصد تسهیلات، مبادرت به خرید اوراق کنند. وی خاطرنشان کرد: بانک نیمی از این تسهیلات را به شکل بدون سپرده در اختیار متقاضی قرار می دهد؛ ازاین رو هزینه تأمین مالی خرید اوراق تسهیلات مسکن، برای این دسته از متقاضیان نصف خواهد شد. عضو هیئت عامل بانک مسکن اظهار داشت: بعنوان مثال در تهران که سقف تسهیلات انفرادی خرید مسکن، ۱۰۰ میلیون تومان است و متقاضیان می بایست معادل آن، اوراق خریداری می کردند، با طرح جدید بانک، از فردا ۲۵ دی تا ۲۲ بهمن، تنها باید برای نیمی از تسهیلات (۵۰ میلیون تومان) اوراق تسهیلات بخرند و ۵۰ میلیون تومان دیگر را بانک از محل اعتبارات بدون سپرده خودش پرداخت می کند. مرادی درباره نحوه بازپرداخت این تسهیلات اظهار داشت: آن بخشی از وام مسکن که از محل خرید اوراق تسهیلات مسکن می باشد، تابع شرایط قبلی بوده و بازپرداخت آن حداکثر ۱۲ ساله با نرخ سود ۱۷.۵ درصد است. اما آن بخش دوم تسهیلات مسکن که از محل اعتبارات بدون سپرده بانک است، بازپرداخت ۵ ساله و با نرخ سود ۱۸ درصد محاسبه می شود.
جزئیات اقساط وام جدید مسکن + جدول در طرح جدید بانک عامل بخش مسکن، باآنکه هزینه خرید اوراق تسهیلات از سیکل دریافت این تسهیلات حذف گردیده است، اما به علت ۵ ساله بودن سقف زمانی بازپرداخت نیمی از این تسهیلات، رقم اقساط سنگین تر خواهد بود. بعنوان مثال وام خرید مسکن در تهران برای متقاضی فردی ۱۰۰ میلیون تومان است که ۵۰ میلیون تومان آن با سود ۱۸ درصد و بازپرداخت ۵ ساله محاسبه می شود و اقساط آن حدوداً یک میلیون و ۲۷۰ هزار تومان است؛ ۵۰ میلیون تومان هم با سود ۱۷.۵ درصد و بازپرداخت ۱۲ ساله و اقساط آن، ۸۳۲ هزار تومان است؛ ۴۰ میلیون تومان هم وام جعاله با سود ۱۸ درصد و بازپرداخت ۵ ساله با اقساط یک میلیون تومانی است؛ مجموعاً متقاضی باید ۳ میلیون و ۱۰۲ هزار تومان در ماه اقساط وام ۱۴۰ میلیون تومانی بدهد! این در شرایطی است که اگر قرار باشد برای کل ۱۴۰ میلیون تومان، اوراق خریداری کند، باید ماهانه ۲ میلیون و ۶۶۵ هزار تومان قسط بدهد. همینطور متقاضیان دریافت وام خرید مسکن زوجین در تهران با طرح جدید وام مسکن باید برای دریافت ۱۰۰ میلیون تومان آن اوراق تسهیلات خریداری کنند که بازپرداخت آن ۱۲ ساله با نرخ سود ۱۷.۵ درصد است رقم اقساط آن هم ماهانه یک میلیون و ۶۶۵ هزار تومان است؛ برای ۱۰۰ میلیون تومان بدون سپرده و اوراق هم با عنایت به نرخ سود ۱۸ درصد و بازپرداخت ۵ ساله، باید ماهانه ۲ میلیون و ۵۴۰ هزار تومان و برای ۴۰ میلیون تومان وام جعاله هم، ماهانه یک میلیون تومان پرداخت کنند که مجموع اقساط آنها، ۵ میلیون و ۱۹۵ هزار تومان می شود! در حالیکه اگر زوجین بخواهند کل ۲۴۰ میلیون تومان را از محل خرید اوراق تسهیلات مسکن دریافت نمایند، اقساط آن مجموعاً ۴ میلیون و ۳۳۰ هزار تومان خواهد شد. نوع وام رقم اقساط در طرح جدید رقم اقساط در طرح قدیم وام مسکن فردی تهران + جعاله ۳ میلیون و ۱۰۲ هزار تومان ۲ میلیون و ۶۵۵ هزار تومان وام مسکن زوجین تهرانی + جعاله ۵ میلیون و ۱۹۵ هزار تومان ۴ میلیون و ۳۳۰ هزار تومان 223227


منبع:

1399/10/25
13:09:52
0.0 / 5
1048
تگهای خبر: بازار , بانك , تسهیلات , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان