فرار سرمایه های اقتصادی با خرید ملك در تركیه

فرار سرمایه های اقتصادی با خرید ملك در تركیه رئیس کمیسیون تسهیل صادرات اتاق تجاری ایران اظهار داشت: میزان تبعات خرید ملک در خارج از کشور بستگی به منابع خروج آن دارد، اما در کل برای اقتصاد خطرناکست.


به گزارش بازسازی خانه به نقل از خبر آنلاین به نقل از صدا و سیما، جمشید نفر درباره خرید ملک خارج از کشور اظهار نمود: خرید ملک در بعضی از کشورها همچون ترکیه دارای نکات مثبتی برای خریدار است که مهم ترین آن دریافت اقامت آن کشور برای فرد خریدار است.
وی ادامه داد: این اقدام توسط شهروندان خیلی از کشورهای مختلف صورت می گرفته بطوریکه در کشورهایی که این شرایط اقامت را داشته باشند، ملک می خرند و به هدف خود می رسند.
رئیس کمیسون تسهیل صادرات اتاق تجاری ایران بیان کرد: با افزایش قیمت ملک در ایران، این اقدام توسط ایرانیان بیش از پیش به چشم می خورد که اغلب این سرمایه گذاری ها در کشور ترکیه انجام می گیرد. نفر با اشاره به تبات این پروسه برای کشور، افزود: فرار سرمایه از هر کشوری به هر نحوی که صورت گیرد، برای اقتصاد کشور مبدا دارای تبعات زیادی است که می تواند به سرمایه های در گردش و چرخه اقتصاد ضربه وارد کند.
وی اشاره کرد: این فرار سرمایه ها از بخش های زیادی ممکنست صورت گیرد، در صورتیکه از بخش ها و منابع صادراتی و وارداتی بیرون رود به تجارت خارجی لتمه وارد می شود که بدترین نوع آن خروج سرمایه از بخش تولید است که تبعات جبران ناپذیری می تواند داشته باشد.
رئیس کمیسون تسهیل صادرات اتاق تجاری ایران ابراز کرد: بهترین حالت ممکن این است که سرمایه خرید ملک در خارج از کشور، از منابع کاملا شخصی باشد و از هیچ بخشی خارج نشده باشد.
نفر در آخر مطرح کرد: در کل خروج سرمایه از کشور بسته به میزانی که دارد می تواند تا مدت ها چرخه اقتصاد کشور را مختل کند و در صورتیکه این روند افزایش پیدا کند و حجم سرمایه های خروجی زیاد شود، تبعات جبران نا پذیری برای کشور به خصوص اقتصاد به جا خواهد گذاشت. 223224


منبع:

1399/10/27
13:02:52
0.0 / 5
1204
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان