مبلغ وام نوسازی بافت فرسوده افزایش یافت

مبلغ وام نوسازی بافت فرسوده افزایش یافت به گزارش بازسازی خانه معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی از کوشش برای افزایش سقف تسهیلات نوسازی بافت فرسوده ذیل اجرای طرح اقدام ملی مسکن اطلاع داد.


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمود محمودزاده در مورد احتمال افزایش سقف تسهیلات در بافت فرسوده برای اجرای طرح بازآفرینی شهری در چارچوب طرح اقدام ملی مسکن، اظهار داشت: یکی از تقاضاهای شرکت بازآفرینی شهری این بود که سقف تسهیلات در بافت فرسوده با عنایت به افزایش قیمت ها، افزایش یابد تا بدین سان امکان اجرای طرح اقدام ملی مسکن مهیا شود. معاون مسکن و ساختمان افزود: در نظر است تا سقف تسهیلات در بافت فرسوده با کم کردن تعداد افرادی که تسهیلات دریافت می کنند، افزایش یابد تا به بدین سان در عدد نهایی اعتبار تخصیصی، تغییری برای مشکل تأمین اعتبار، ایجاد نشود.
معاون وزیر راه و شهرسازی از انجام مکاتباتی در این خصوص با سازمان برنامه و بودجه اطلاع داد و خاطرنشان کرد: چنانچه سازمان برنامه و بودجه موافقت کند، افزایش سقف تسهیلات در بافت فرسوده، عملیاتی و اجرا می گردد. محمودزاده خاطرنشان کرد: الان تسهیلاتی که پرداخت می شود به ازای هر واحد حدود ۲۵ میلیون تومان از محل صندوق توسعه ملی با کارمزد صفر است که این مبلغ با منابع بانک مسکن ترکیب و به وام ۱۰۰ میلیون تومانی تبدیل می شود. ۵۰ میلیون تومان از این منابع با بازپرداخت ۹ درصدی و ۵۰ میلیون دیگر هم با بازپرداخت ۱۸ درصدی از متقاضیان مسکن در بافت فرسوده دریافت می شود. وی اظهار داشت: تلاش ما این است که مبلغ اولیه که از محل صندوق توسعه ملی است برای هر واحد افزایش یابد تا عدد نهایی به حداقل ۱۵۰ میلیون تومان افزایش یابد. با این کار درصدد هستیم، ترغیب بیشتری برای مالکان بافت های فرسوده ایجاد شود تا ساخت وسازهای بیشتری برای احیا و اصلاح بافت، مهیا شود. ۲۲۳۲۲۷


منبع:

1399/11/03
13:27:08
0.0 / 5
1143
تگهای خبر: بانك , تسهیلات , توسعه , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان