معاون وزیر راه و شهرسازی:

سند عملیاتی پشتیبانی از تولید داخل ناوگان ریلی تصویب می شود

سند عملیاتی پشتیبانی از تولید داخل ناوگان ریلی تصویب می شود به گزارش بازسازی خانه معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: سند عملیاتی پشتیبانی از تولید داخل ناوگان ریلی بین وزارتخانه های راه، صمت و نفت تصویب می شود.به گزارش بازسازی خانه به نقل از وزارت راه و شهرسازی، سعید رسولی در هشتمین نمایشگاه حمل و نقل ریلی، صنایع و تجهیزات و خدمات وابسته و ششمین نمایشگاه پرواز و صنایع وابسته که در نمایشگاه بین المللی در حال برگزاری است، گفت: نمایشگاه با مشارکت ۵۲ شرکت از خانواده بزرگ راه آهن در محل نمایشگاه های دائمی تهران در حال برگزاری است که امسال پربارتر از نمایشگاه هفتم شاهد حضور شرکتها هستیم.
معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: راه آهن جمهوری اسلامی ایران در پشتیبانی از تولید داخل، سامانه رونق و جهش تولید بیش از ۴۶۰۰ قطعه ای که توسط صنعتگران، تولیدکنندگان و شرکت های دانش بنیان کشور تا حالا از قطعات و تجهیزات ریلی تولید شده را راه اندازی و بارگذاری کرد که الان اطلاعات کامل تولیدکننده و مشخصات کامل قطعه در اختیار عموم مصرف کنندگان و تقاضاکنندگان قرار داد.
مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران راه اندازی سامانه رونق و جهش تولید قطعات و تجهیزات ریلی را گام بزرگی در پشتیبانی از تولیدات داخل اعلام نمود و اضافه کرد: با وجود راه اندازی سامانه، زین پس، ثبت سفارش خارجی برای تولید قطعات و تجهیزات ریلی نخواهیم داشت و با حمایت جدی از تولیدکنندگان در کنار آنها برای توسعه تولیدات آنها هستیم.
رسولی اشاره کرد: در سامانه نزدیک به ۱۴۰۰ قطعه ای که هنوز وارداتی هست با مشخصات کامل بارگذاری شد و الان بوسیله شبکه اینترنت در اختیار عموم صنعتگران، شرکت های دانش بنیان و علاقمندان به تولید این قطعات قرار گرفته و بارها اعلام کردیم راه آهن از تولید داخل شدن این قطعات حمایت مادی و معنوی می کند. بدین سبب برای جهاد خودکفایی ریلی فراخوان دادیم.
وی از داخلی سازی تعدادی از قطعات ریلی از طرف شرکت های شرکت کننده در نمایشگاه بعنوان دستاوردهای این دوره از نمایشگاه یاد کرد و اظهار داشت: با تاکید بر توانمندی های داخل سند عملیاتی پشتیبانی از تولید داخل در حوزه ناوگان ریلی بین وزارت راه و شهرسازی به نمایندگی شرکت راه آهن، وزارت صمت و وزارت نفت در حال تدوین است. قسمتی از آن آماده شده و مقرر است ظرف یک هفته با مسئولیت معاونان این سه مجموعه اینکار نهایی شود و به زودی به تصویب برسد.
رسولی اشاره کرد: حمایت دولت و شرکت راه آهن برای خودکفایی در صنعت ریلی امروز وجود دارد و این نویدی برای اهالی صنعت کشور، فعالان صنعت ریلی و صنعتگران و متخصصان است که درهای راه آهن جمهوری اسلامی ایران به روی آنها باز است. شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد تا با اهالی صنعت گام بلندی جهت استفاده حداکثری از صنعت ریلی کشور بردارد و این سرمایه گرانبهایی برای توسعه است.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه امسال در غرفه راه آهن، بخش مرکز جهادی پیشرفت، فهرست موضوعات اولویت دار را تعیین کرده است، توضیح داد: کارگروه های جهادی راه آهن، متشکل از استادان دانشگاه، بازنشستگان، اهالی صنعت، بخش غیردولتی و کارکنان و اهالی راه آهن تعدادی از دستاوردها را ارائه شده است که از همه دعوت می نماییم تا در این جهاد شرکت نمایند.
رسولی اظهار داشت: اثرات دستاوردهای چشم گیر راه آهن در اقتصاد ملی نمایان است و بیش از گذشته خواهد شد. امید است این نمایشگاه در ضمن ۴ روز برگزاری مثل نمایشگاه هفتم منشأ اتفاقات ارزشمندی باشد.
وی با بیان تشریک مساعی با شرکت های حمل و نقل ریلی و قدردانی از زحمات آن شرکتها در روزهای کرونا، اظهار داشت: امسال هر ماه شاهد افتتاح ناوگان جدید ساخته توسط تولیدکنندگان داخل بودیم. امروز نیز در این مراسم، یک دستگاه ریل باس را تحویل می دهیم.
رسولی همین طور از امضای تفاهم نامه ساخت واگن داخلی در کشور با سفارش شرکت های حمل و نقل ریلی آگاهی داد و تصریح کرد: ظرفیت حمل و نقل ریلی در بورس کالا عرضه می شود. با اینکار این شرایط به شکل همزمان برای خریداران کالا فراهم می شود تا بلیت حمل و نقل آنرا نیز خریداری کنند.


منبع:

1399/12/14
22:42:01
0.0 / 5
594
تگهای خبر: تخصص , توسعه , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان