واردات گله به جای گوشت

واردات گله به جای گوشت بازسازی خانه: باشگاه خبرنگاران به نقل از مدیرعامل اتحادیه دامداران نوشت: وزارت جهاد با ترغیب سرمایه گذاران نسبت به واردات گله های مولد به دنبال افزایش تولید گوشت قرمز و تامین نیاز كشور است.علیرضا عزیزاللهی مدیرعامل اتحادیه دامداران تولید سالانه گوشت قرمز را 850 هزارتن در كشور اعلام نمود و اظهار داشت: سرانه سالانه مصرف گوشت قرمز به ازای هر نفر12 كیلو است كه با احتساب تولید داخل مابقی آن با استفاده از واردات تامین می گردد.
وی خشكسالی های اخیر را دلیل اصلی كاهش تولید دام های مولد اعلام نمود و اضافه كرد: در گذشته، جمعیت دام های سبك و سنگین در سیستم دامپروری روستایی و عشایری از رشد چشمگیری برخوردار بود كه به علت تغییر ساختار و افزایش شهرنشینی، جمعیت دام ها تعدیل یافت كه برای جبران این امر، توسعه سیستم دامپروری در دستور كار قرار گرفت.
عزیزاللهی واردات گله و تمركز در سیستم دامپروری صنعتی را تنها راهكار جبران تعدیل جمعیت دام روستا و عشایر دانست و اظهار داشت: وزارت جهاد كشاورزی با ترغیب سرمایه گذاران نسبت به واردات گله های مولد به دنبال افزایش تولید گوشت قرمز و تامین نیاز كشور است.
مدیرعامل اتحادیه دامداران ادامه داد: تولیدكنندگان به جهت هزینه های بالای تولید و نبود توجیه اقتصادی چاره ای جز عرضه زودتر از موعد دام های خود به بازار ندارند كه این امر تا حدی تنظیم بازار گوشت داخل را بر هم زده است.
وی با اشاره به دلایل اصلی نوسانات اخیر قیمت گوشت در بازار بیان كرد: قیمت گوشت در بازار تابع عرضه و تقاضاست، به طوریكه با افزایش مصرف در بعضی فصول، قیمت دستخوش تحولاتی قرار می گیرد.
عزیزاللهی با اشاره به اینكه واردات گوشت در كاهش قیمت معجزه نمی كند، خاطرنشان كرد: با عنایت به نوسان نرخ ارز و قیمت های جهانی، اختلاف چندانی با قیمت های داخلی نداریم و از طرفی، حجم واردات به حدی نیست كه بتواند تاثیر چندانی در فرآیند تنظیم بازار داشته باشد.

3535

1396/10/14
20:10:10
5.0 / 5
5187
تگهای خبر: تولید , روستا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان