مجوز یك ماهه عراق به گوجه های ایرانی!

مجوز یك ماهه عراق به گوجه های ایرانی! سازمان صنعت، معدن و تجارت استان هرمزگان اعلام نموده که عراق مجوزی جدید در جریان تجارت با ایران صادر کرده است.


به گزارش بازسازی خانه به نقل از ایسنا، در سالهای اخیر و پس از فروکش کردن نسبی جنگ های داخلی و حضور گروه های تروریستی در عراق، دولت بغداد کوشیده با ایجاد مقدماتی ابتدایی، راه را برای تولید باردیگر برخی محصولات که در این کشور سابقه فعالیت داشتند باز کند.
در این راه در سالهای گذشته به تناوب شرایط، دولت عراق واردات برخی محصولات که نمونه داخلی داشتند را به خاک این کشور ممنوع کرده که در این بین برخی محصولات ایرانی هم به چشم می خورند. صادرات محصولات کشاورزی به عراق یکی از اصلی ترین گزینه های تاجران ایرانی در بازار این کشور همسایه بوده اما به نظر می آید با بهبود شرایط کشت، نیاز عراق به این محصولات ایرانی کمتر شده است.
با این حال، با تغییر برخی شرایط همچنان امکان صادرات به عراق وجود دارد و در جدید ترین تصمیم عراق اعلام نموده برای تأمین نیاز ماه مبارک رمضان، مجوز واردات گوجه فرنگی ایرانی را صادر کرده است.
بر مبنای نامه ای که سازمان صمت استان هرمزگان به سازمان توسعه تجارت زده، دولت عراق اعلام نموده که در ماه رمضان ۵۰ هزار تن گوجه فرنگی ایرانی را وارد خواهد نمود و این مجوز در انتها ماه رمضان به پایان خواهد رسید.
بعد از صدور این نامه، فرزاد پیلتن، مدیرکل دفتر بازرگانی عربی و آفریقایی سازمان توسعه تجارت در نامه ای به رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق و سایر تجار رسمان اعلام نموده که محدودیت داخلی در این حوزه وجود نخواهد داشت و صادرکنندگان ایرانی می توانند بر مبنای برنامه یک ماهه اعلام شده از جانب عراق، محصولات خویش را در بازار این کشور عرضه کنند.
منبع:

1400/02/01
23:05:30
5.0 / 5
694
تگهای خبر: بازار , توسعه , تولید , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان