گزارش شورای جهانی طلا از سه ماه گذشته

تقاضای جهانی برای طلا كم شد

تقاضای جهانی برای طلا كم شد تقاضای جهانی برای طلا در سه ماهه نخست سال 2021 تحت تاثیر افت تقاضای سرمایه گذاری و خرید اندک بانک های مرکزی، با 23 درصد کاهش نسبت به زمان مشابه سال 2020، به 815.7 تن بالغ شد.به گزارش بازسازی خانه به نقل از ایسنا، تازه ترین گزارش شورای جهانی طلا نشان داد تقاضای جهانی برای طلا در سه ماهه نخست سال ۲۰۲۱ به ۸۱۵.۷ تن بالغ شد که تغییری در مقایسه با سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۰ نداشت اما در مقایسه با سه ماهه نخست سال قبل ۲۳ درصد کاهش داشت.

در گزارش ترندهای تقاضای جهانی سه ماهه شورای جهانی طلا آمده است: بهبود تقاضا برای جواهرات و شمش و سکه طلا، افت شدید تقاضای سرمایه گذاری در این فلز باارزش را جبران کرد.

میانگین قیمت طلا در سه ماهه نخست امسال ۱۳ درصد بالاتر از سه ماهه نخست سال قبل بود اما چهار درصد در مقایسه با سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۰ کاهش داشت.

مصرف کنندگان در سه ماهه نخست امسال ۳۳۹.۵ تن طلای فیزیکی خریدند که ۳۶ درصد در مقایسه با سه ماهه نخست سال ۲۰۲۰ افزایش داشت و بالاترین سطح تقاضا برای سکه و شمش طلا از سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۶ تا حالا بود.

تقاضا برای شمش و سکه طلای فیزیکی، افت قابل توجه تقاضای سرمایه گذاری را جبران کرد. صندوقهای ETF طلا شاهد خروج ۱۷۷.۹ تن طلا بودند در حالیکه در سه ماهه نخست سال ۲۰۲۰ حدود ۲۲۹.۱ تن طلا وارد این صندوقها شده بود.

اگرچه سرمایه گذاری در طلا و به نوبه خود قیمت این فلز باارزش در سه ماهه نخست سال ۲۰۲۱ با محدودیت روبرو شدند اما خوان کارلوس آرتیگاس، مدیر تحقیقات جهانی شورای جهانی طلا اظهار داشت: بازار همچنان می تواند به سرعت بهبود پیدا کند. افزایش نرخهای بهره در ابتدای سال تاثیر قابل توجهی روی بازار طلا داشت اما این موانع تا آخر سال کمتر خواهند شد.

طبق گزارش شورای جهانی طلا، تقاضا برای جواهرات طلا بهبود یافت و مصرف کنندگان در سه ماهه نخست امسال ۴۷۷.۴ تن طلا خریدند که ۵۲ درصد در مقایسه با زمان مشابه سال قبل افزایش داشت. علیرغم این که تقاضا برای جواهرات بهبود یافت اما همچنان فاصله بسیاری تا بازگشت به سطح قبل از شیوع کرونا دارد.

سومین عامل مهمی که از بازار طلا پشتیبانی کرد، تقاضای بانک های مرکزی بود. شورای جهانی طلا اعلام نمود بانک های مرکزی جمعا ۹۵ تن طلا در سه ماهه اول خریداری کردند که ۲۳ درصد در مقایسه با سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ کاهش داشت. هرچند تقاضای بانک های مرکزی شروع آهسته ای در سال ۲۰۲۱ داشت اما انتظار می رود بانک های مرکزی خریدار بزرگ طلا بمانند.

بر اساس گزارش کیتکونیوز، گزارش شورای جهانی طلا از آن حکایت می کند که عرضه جهانی طلا در سه ماهه نخست امسال به ۱۰۹۲ تن بالغ شد که چهار درصد در مقایسه با زمان مشابه سال قبل رشد نشان داد.
1400/02/10
23:01:37
5.0 / 5
379
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان