جولان قیمت های نامتعارف برای املاك مسكونی

جولان قیمت های نامتعارف برای املاك مسكونی به گزارش بازسازی خانه دنیای اقتصاد نوشت:  برخی فروشندگان جدیدالورود به بازار مسکن احیانا بدون آگاهی از وضعیت بازار، نرخ های کاذب برای ملک خود پیشنهاد می دهند.


گشت و گذاری در بازار خرید و فروش ملک در بعضی از مناطق پایتخت نشان می دهد، برخی فروشندگان برخلاف سیر نزولی قیمت ها، نرخ های غیرمتعارف و کاذب برای فروش واحد مسکونی خود در بنگاه های معاملات ملکی پیشنهاد می دهند.
نتیجه تحقیقات میدانی از آن حکایت می کند، ارائه قیمت های نامتعارف برای املاک مسکونی بالاتر از میانگین نرخ منطقه، از طرف برخی مالکان در اردیبهشت ماه افزوده شده که به اعتقاد برخی واسطه های مالکی، به علت رکود بازار در فروردین ماه و نزدیک شدن به فصل نقل و انتقالات، انتظارات تورمی را در میان برخی فروشندگان افزایش داده است. به اعتقاد تعدادی از فعالان بازار خرید و فروش مسکن، همه متغیرهای موثر در بازار مسکن در وضعیت فعلی مثبت است و هیچ نشانه ای برای افزایش قیمت و بروز انتظارات تورمی حداقل هم اکنون وجود ندارد. بررسی روند فروش واحدهای مسکونی طی هفته ها و ماه های گذشته نشان میدهد در ادواری که برخی فروشندگان با درج قیمت های غیرمتعارف در جهت فروش ملک خود بالاتر از نرخ های متعارف اقدام نمودند، علاوه بر این که مدت زیادی را در صف انتظار برای فروش واحد خود صرف کردند، در خیلی از موارد به علت نبود تقاضای مصرفی، مجبور به عقب نشینی از قیمت های اولیه خود شدند. با این وجود طبق گزارش بانک مرکزی از تحولات بازار مسکن در فروردین ماه، قیمت ماهانه مسکن 1/ 3 درصد نسبت به اسفندماه کاهش پیدا کرد و میانگین قیمت مسکن در شهر تهران به 29 میلیون و 300 هزار تومان در هر مترمربع رسید. برخی کارشناسان و حتی فعالان بازار خرید و فروش مسکن معتقدند باتوجه به کاهش ریسک های اقتصادی و غیراقتصادی، روند نزولی قیمت مسکن ادامه دار است. 223224


منبع:

1400/02/23
10:50:47
5.0 / 5
301
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان