ماجرای تجمع اعتراضی امروز كاركنان هما در ترمینال۲ مهرآباد چه بود؟

ماجرای تجمع اعتراضی امروز كاركنان هما در ترمینال۲ مهرآباد چه بود؟ به گزارش بازسازی خانه بامداد امروز برخی از کارکنان شرکتی ایران ایر که در بخش خدمات فرودگاهی مشغولند، در اعتراض به احتمال حذف نیروهای شرکتی، در ترمینال ۲ مهرآباد تجمع کردند و پروازها با تأخیر مواجه گردید.به گزارش بازسازی خانه به نقل از مهر، بامداد امروز برخی از کارکنان شرکتی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) که در یکی از شرکتهای پیمانکار ایران ایر بعنوان پرسنل خدمات فرودگاهی مشغول به کار هستند، در اعتراض به تصمیم ایران ایر در خصوص احتمال عدم تمدید قرارداد نیروهای شرکتی در سالجاری، در ترمینال ۲ مهرآباد تجمع کرده و دست از کار کشیدند.
این اقدام که با تعویق برخی پروازها و معطلی مردم و مسافران در ترمینال ۲ مهرآباد همراه شد، سبب شد تا با پادرمیانی برخی مسؤلان شرکت فرودگاه ها و مدیر ترمینال ۲، این افراد به محوطه ایران ایر منتقل شوند.
پروازها هم اکنون در حال انجام می باشد.
یک مقام مسئول در ایران ایر، برگزاری این تجمع و تأخیر پروازهای ترمینال ۲ مهرآباد را تأیید کرد.
پیش از این هم علیرضا برخورد مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در گفتگو با خبرنگار مهر از برنامه ریزی این شرکت برای عدم تمدید قراردادهای نیروهای شرکتی، خدماتی و فضای سبز ایران ایر به علت بالا بودن تعداد پرسنل این شرکت شامل شاغل و بازنشسته و ناتوانی در پرداخت حقوق و مزایای کارکنان آن اطلاع داده بود.
گفتنی است ایران ایر این روزها با مشکلات گسترده ای دست به گریبان بوده و حتی محمد اسلامی وزیر راه در نامه ای به مدیرعامل هما، نسبت به تعویق در پرداخت حقوق و مزایای کارکنان شاغل و بازنشسته این شرکت در ماه جاری انتقاد کرده بود.
گفتنی است محمود واعظی مسئول دفتر رئیس جمهور در اواخر بهمن ماه سال قبل در نامه ای به نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه دستور داده بود تا برای رفع مشکلات هما، هزار میلیارد تومان به این شرکت اختصاص داده شود که این وعده واعظی تا کنون عملی نشده است.
همچنین هیچ یک از صندوق های بازنشستگی کشوری و تأمین اجتماعی حاضر به پذیرش صندوق بازنشستگی هما نیستند و ایران ایر مجبور به پرداخت حقوق بازنشستگان هما از محل منابع داخلی خود است.


منبع:

1400/02/28
21:33:43
5.0 / 5
728
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان