وزیر راه و شهرسازی:

تخلف راننده در سانحه اتوبوس خبرنگاران محرز است

تخلف راننده در سانحه اتوبوس خبرنگاران محرز است به گزارش بازسازی خانه وزیر راه و شهرسازی درباره سانحه اتوبوس خبرنگاران اظهار داشت: اتوبوس معاینه فنی داشته و نقص فنی نداشته، فقط راننده تخلف کرده و نباید از شهر خارج می شده است.به گزارش بازسازی خانه به نقل از مهر، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در حاشیه مراسم گرامیداشت روز دریانورد در جمع خبرنگاران با اعلان اینکه جامعه ۱۳۰ هزار نفری دریانورد ایرانی به خیلی از نقاط کشور سفر می کنند و نماد اقتدار ملی هستند، اظهار داشت: اقدام مهمی که دریانوردان ما در سالهای ۹۸ و۹۹ در وضعیت شدیدترین تحریم ها انجام دادند این بود که در این شرایط فعالیت کردند.
وی اظهار داشت: اغلب دریانوردان ما ایرانی هستند و با این شرایط با تحریم ها مقابله کردند.
وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: سهم جابجایی کالا در بنادر در سال ۹۹ نسبت به سال ۹۸ رشد داشت و در سه ماه ۱۴۰۰ حجم فعالیت تجاری در بنادر ما نسبت به سه ماه نخست ۷ درصد رشد کرد.
اسلامی با اعلان اینکه در سالهای ۹۹ و۹۸، دو سال متفاوت برای صنایع کشتی سازی رقم خورد، اظهار داشت: در این ۲ سال بالاترین ضریب اشغال فضای کاری برای صنایع دریایی شاهد بودیم.
وی اظهار داشت: هم اکنون هیچ کشتی توقیفی ایرانی در بنادر دنیا نداریم.
اسلامی درباره سوانح اخیر اتوبوس ها اظهار نمود: در هفته گذشته ۲ سانحه اتوبوس یکی برای سرباز معلم ها و دیگری برای خبرنگاران رخ داد و امروز هم گزارش کمیسیون ایمنی راه ها در سایت وزارت راه و شهرسازی منتشر گردید و هم گزارش پلیس راه، در اتوبوس خبرنگاران اتوبوس مورد استفاده صورت وضعیت خروج از شهر نداشته و سرویس کارخانه بوده است و راننده نتوانسته سرعت مطمئنه را حفظ کند و باعث جان باختن دو خبرنگار شد که به خانواده آنها و جامعه رسانه ها تسلیت می گوئیم.
وی درباره اتوبوس سرباز معلم ها اظهار داشت: این اتوبوس سه نکته داشت. اولاً مسئول فنی شرکت حمل و نقل که باید نقص نفی اتوبوس را کنترل می کرد، انجام نداده و نقص فنی داشته است.
اسلامی افزود: نکته دوم آن است که راننده بار اول بود که این مسیر از یزد تا آباده را طی می کرده و بر خلاف بخشنامه است و راننده باید به مسیر آشنا بود.
وزیر راه اضافه کرد: نکته سوم سرعت بالای اتوبوس بوده و در روستای ده شیر سرعت اتوبوس به ۱۴۹ کیلومتر بر ساعت می رسد و جدول را قطع می کند و با کامیونی که در باند مقابل در کنار خیابان در روستای دهشیر پارک کرده بود برخورد کرده و ۵ سرباز کشته می شوند.
به گفته اسلامی با شرکت مربوطه و با دست اندرکاران طبق بخشنامه برخورد قانونی صورت گرفته است.
وی اشاره کرد: نکته حائز اهمیت این است در رابطه با این سوانح باید نکات بر مبنای وظیفه قانونی هر دستگاه بررسی کرد تا در قالب وظایف آن دستگاه بوده است یا نبوده است. همینطور دستگاهها طبق قانون از استفاده از اتوبوس های خود برای سفر کارکنان منع شده اند بدین سبب اتوبوس خبرنگاران اجازه تردد خارج از شهر نداشته است.
اسلامی اشاره کرد: اتوبوس خبرنگاران تولید مدل ۱۳۸۵ بوده و معاینه فنی داشته و پس از سانحه هم کارشناس نقص فنی در آن مشاهده نکرده است ولی در اتوبوس سربازان تخلف شرکت محرز است.
وزیر راه در مورد راه اندازی بندر جدید در جاسک اظهار داشت: برای ساخت این بندر در منطقه کوه مبارک فراخوان می نماییم و هرکس پیشنهاد بهتری بدهد آنرا اجرایی خواهیم کرد تابحال با هیچ کشوری مذاکره نداشته ایم.
وی درباره ترخیص کامیون های وارداتی از گمرک اظهار داشت: من برنامه ای که مقام گمرک در تلویزیون توضیح داد مشاهده کردم اخلاقاً کار اشتباهی است که امضای من را نشان داد ولی متن نامه را نخواند.
اسلامی اضافه کرد: قانون می گوید واردات کامیون های تا سه سال ساخت باید در ازای گواهی اسقاط کامیون فرسوده باشد وزیر نمی تواند دستور دهد که بدون گواهی اسقاط، کامیون ها ترخیص شود و چنین دستوری مغایر با قانون است.
وی اظهار نمود: مردم کامیون وارد کرده اند که طبق قانون بوده است و دستگاه های مربوطه باید اجازه دهند اینها وارد کشور شوند تا جایگزین ناوگان فرسوده که در جاده ها تردد دارند شوند.
اسلامی اظهار داشت: تا کنون ۲۰۰ کامیون ترخیص و پلاک شوند.
وی درباره مسکن دریانوردان اظهار داشت: هر استانی که دریانوردان بخواهند می توانند در چارچوب طرح اقدام ملی مسکن ثبت نام کنند.


منبع:

1400/04/09
18:48:15
5.0 / 5
205
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان